Kar tatilinde…

0

Ilgaz Dağı Milli Parkı ve Kayak Merkezi, kış tatili yapmak için son derece ideal. Ilgaz’da kayak ya da snowboard öğrenebilir ya da bir çocuk gibi kızakla kayabilirsiniz. Hele bir de üzerinizde sizi hava şartlarından koruyacak ve eksi derecelerdeki soğuğu hissetmenizi engelleyecek giysileriniz varsa, bu tatilin tadı uzun süre hafızanızda kalabilir…

Elif Nazlı Duran

SAKIN ÜŞÜME PAMUK

Pamuk; dünyalar tatlısı, son derece terbiyeli, güzeller güzeli bir Golden Retriever. Ve karlarda oynamaya bayılıyor. Sizin köpeğiniz de karda oynamaktan hoşlanıyorsa onu engellemeyin ve bir süre karda oynamasına izin verin. Tabii 6 aylıktan küçük bir yavru değilse. Çünkü yavrular vücut ısılarını dengeleyemez ve üşürler. Köpeğinizin ayaklarını eve girdikten sonra dikkatlice kontrol edin. Ayakları arasına küçük kar topları sıkışıp kalmış olabilir ve bunlar hemen erimeyeceği için ona acı verir. En iyisi oyundan sonra ayaklarını ılık suyla yıkamak.

ÖZGÜRLÜĞÜN SPORU

Snowboard tam anlamıyla özgürlüğün sporu… Bu zevkli sporda biraz daha tecrübe kazandıktan sonra pistlerle yetinmeyecek ve pist dışını, hiç bozulmamış bol karlarla dolu yerleri keşfetmek isteyeceksiniz. İşte o zaman snowboard yapmak hiçbir şeyle kıyaslanamayacak bir keyfe dönüşecek. Tabii kıyafetleriniz vücut ısısını koruyacak kadar soğuğa dayanıklı ancak rahat etmenizi sağlayacak kadar da hafif ve esnek olmalı. Düşme sırasında ellerinizi koruyacak nitelikte özel snowboard eldivenleri seçmeyi de ihmal etmemelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here