Diğer
  Ana SayfaHaberKara kış kapıda

  Kara kış kapıda

  -

  Vücudumuzu ve hayatlarımızı çetin geçecek bir kışa hazırlamak için son düzlükteyiz. Kara kış kapımıza dayanmadan önce bütün hazırlıklarımız tamam mı?

  Vitaminler, sağlıklı besinler, yazdan hazırladığımız konserveler, sirkeler, baharatlar derken kış boyunca pandemiye karşı alacağımız önlemlerin çoğunu yaz aylarından tamamladık. Peki ama gardırobumuz? Gardırobumuz da bu zor kış aylarını konforlu geçirmemize destek olmaya hazır mı?

  Kış denildiğinde akla ilk gelen, yeni bir mont almaktır. Bayan kışlık mont modelleri, yağmurluk veya erkek mont modelleri hepimizin ihtiyacı. Ancak bu kış için beklenen yoğun soğuk havanın karşısında sadece montlar yeterli olmayacak gibi görünüyor.

  Soğuğa karşı vücudun direncinin en düşük olduğu yerler ayaklar, eller ve boğaz bölgesidir. Bu bölgeler kan damarlarının deriye en çok yaklaştığı ve soğuğa en fazla maruz kaldıkları alanlar olarak, vücudun ısısını düşüren en kritik noktalar olarak bilinirler.

  Soğuk mevsimlerde, boynunu ve el ayak parmaklarını soğuktan koruyacak ciddi önlemler almadığınızda, soğuk algınlığı gibi hastalıklarla karşılaşmanız çok olası hale geliyor ki, bu da bağışıklığın düşmesi ve tüm diğer virüs saldırılarına açık hale gelmeniz anlamını taşıyor.

  - Advertisement -

  Akıllı telefon çağında artık çoğumuz kış ayalarında eldiven kullanma alışkanlığını azaltmaya başladık. Ayrıca, selfie çekerken, sosyal medya için görüntü verirken de daha şık görünmek için atkı kullanmaktan vazgeçenlerin sayısı az değil. Bu da soğuk kış aylarında vücudun direncini düşürmek için yeterli.

  Yeni bir kış mevsimi kapımıza dayanmışken, bu yıl için dokunmatik ekranları kullanmayı kolaylaştıran, parmak uçlarında dokunmatik kauçuk eklemeler olan eldivenlerden edinmek ve fotoğraflarda daha şık görünmenize destek olacak, tarzınıza uygun atkı modelleri seçmenizi tavsiye ediyoruz. Çözüm bu kadar basitken, soğuk alıp sağlığımızı riske atmaya gerek yok. Ayrıca, her kış olduğu gibi, bağışıklık sistemimizi güçlendirecek besin değeri yüksek çorbalar, sebze yemekleri, meyve mixleri gibi tariflerle kış masalarımızı da zenginleştirmeyi ihmal etmeyelim.

  Tüm bu önlemleri aldıktan sonra kış mevsimi artık bir risk değil, yağmurun da karın da tadını çıkaracağımız çok keyifli bir mevsime dönüşebilir.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz