Diğer
  Ana SayfaSağlıkKendinize iyi bakın uzun yaşayın!

  Kendinize iyi bakın uzun yaşayın!

  -

  saglik-2-temmuz-2012-resim-2AĞIZ DEYİP GEÇMEYİN
  ● Uzmanlar diş kanamasının hafife alınmaması gerektiğini belirtiyor. Çünkü kanayan dişler, diş eti hastalıklarını işaret ediyor.
  ● Yiyeceklerdeki gizli şekere de dikkat edilmeli. Mısır nişastası, glükoz ve maltodekstrin içeren besinler gizli şekere dönüşüyor ve dişlere zarar veriyor. Bu maddeler daha çok kekler, bisküviler ve bazı içeceklerde bulunuyor. Bu nedenle yiyecek alışverişi yaparken etiket okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz.
  ● Diş fırçalarken dilinizi temizlemeyi de unutmamalısınız. Bu nedenle diliniz için ayrı bir diş fırçası ayırmalı ve dişlerinizi fırçaladıktan sonra dilinizin üzerinde kalan bakterileri bu fırçayla temizlemelisiniz.

  Dişlerinizi günde en az iki defa fırçalamalısınız. Fakat çok sert şekilde fırçalamak dişleri beyazlatmıyor aksine dişlere zarar veriyor. Eğer diş fırçanız bir ayda şeklini kaybediyorsa dişlerinizi yanlış fırçalıyor olabilirsiniz. Bu konuda diş hekiminizden yardım alabilirsiniz.

  CİLDİNİZİ ÖNEMSEYİN
  ● Özellikle nikel metaryalinden yapılmış takılardan uzak durmalısınız. Çünkü bu takılar ciltte alerjiye ve kaşıntıya neden olabiliyor. Aynı şekilde parfüm de cildin düşmanlarından biri. Birçok parfüm ciltte alerjiye yol açıyor. Bu nedenle uzmanlar parfümü cilde değil, kıyafetlerinize sıkmanızı öneriyor.
  ● D vitamini vücut için gerekli olan vitaminlerin en önemlilerinden biri. Bu vitamin kalsiyumun emilimine yardımcı olurken kemiklerinizin güçlenmesini de sağlıyor. D vitamininin vücutta aktif hale geçmesini güneş ışınları sağlıyor. Fakat güneş ışığının cilt kanseri riskini artırması ondan kaçmamıza neden oluyor. Oysa günde 10 dakika güneş ışığına çıkmak vücut için yararlı oluyor. Eğer güneş ışığından yararlanamıyorsanız bu durumda D vitaminini balık veya vitamin takviyesi şeklinde alabilirsiniz.
  ● Kınadan yapılan geçici dövmelerden de uzak durmak gerekiyor. Çünkü bu kınaların birçoğunun içeriğine PPD isimli cilde zarar veren bir kimyasal ekleniyor. Bu kimyasal cildinizde kızarıklık, kaşıntı gibi reaksiyon verdiğinde hayatınız boyunca bununla yaşamak zorunda kalabiliyorsunuz.
  ● Retinol A içeren kremlerin büyük çoğunluğu kırışıklıklar üzerinde etkili oluyor. Fakat kırışıklıklardan korunmanın en önemli yolu çok fazla güneş ışığına maruz kalmaktan ve sigaradan uzak durmaktan geçiyor.

  Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz