Kendinize tekrar bağlanmaya ne dersiniz?

 

15012014 alternatif2Seansta neler yaşanıyor?

Bir seans 40-50 dakika arasında sürüyor. Seanslar çok sakin geçebildiği gibi ağlayan, gülen ya da mesela hiç bilmediği halde yoga yapmaya başlayan kişiler de olabiliyor. Bazı kişilerin yüzünde normalde hakim olamadığı kaslar istemsiz olarak oynuyor, vücudundaki bazı kaslar atıyor ya da gözler seans boyunca kırpıştırılıyor. Bu seanslarda zorunlu olmasa da genellikle mantra müziği kullanıyorum çünkü müziğin etkisine inanıyorum.

 

Kaç seans almak gerekiyor?

Bu süreç herkesin yaşam yoluna ve şifa almaya hazır olmasına göre değişiyor. İnsan bir sonraki seansı bir hafta sonra mı bir ay sonra mı alması gerektiğine kendisi karar veriyor çünkü artık hayat amacında netleşiyor ve ne istediğini biliyor.

 

Tekrar Bağlantı Şifası ile Tekrar Bağlantı arasında ne fark var?

Benim uygulamalarım değişiyor. İlk olarak Tekrar Bağlantı Şifası ile başlıyoruz. 2-3 seans alınması öneriliyor. Genelde üçüncü seanstan sonra çözülmeler olduğunu görüyoruz. Ardından da iki seanslık Tekrar Bağlantı uygulanıyor. 

 

İmza Hücresi Şifası nedir? 

Bu uygulama, ciddi hastalıkları olanlara, uzun ve sağlıklı bir yaşam seçimi yapanlara öneriliyor. Frekans ve uygulama yapılan alanlar değişiyor. Epifiz bezi başta olmak üzere beyin hücrelerine yönelik çalışılıyor. Epifiz bezinde İmza Hücresi diye bilinen bir hücre aktive edilerek, kişinin kendi kendini şifalama gücü ortaya çıkarılıyor.

 

Mantra müziği

Gerek yurt dışında gerekse yurt içinde şifa, müzik ve bilimin buluşması konulu workshop’lar düzenleyen Seda Bağcan’ın, Sunrise ve Remember adlı iki mantra müziği albümü bulunuyor. Belgeli en eski dil olan Sanskritçe’de man zihin; tra ise serbest bırakmak anlamına geliyor. Seda Bağcan, mantra müziğini şöyle açıklıyor; “Zihni serbest bırakmak için bazı kelimelerin tekrar edilmesi gerekiyor. Bunları tekrar ederken, bir titreşim oluşturuyorsunuz ve zihninizde artık hiçbir şey düşünemez hale geliyorsunuz. Hepsinin titreşimleri ile anlamları ve vücutta oluşturduğu titreşimler de farklı oluyor. Böylece kendi vücudunuzun, sesinizin şifa gücünü de kullanıma sokmuş oluyorsunuz. Beynin sağ-sol dengesi sağlanıyor, hormonlar dengeleniyor, sizi ideal sağlığınıza yaklaştıracak bir titreşim oluşturuyorsunuz.”

Mantra müziğini şifa olarak kullanmak isteyenlere kendilerine gün içinde disiplinli bir şekilde zaman ayırmalarını öneren Bağcan, “Sabah erken saatlerin güzel özellikleri vardır ancak sabah müsait değilseniz gün içinde ya da gece yatmadan önce de olabilir. Sadece müziği dinleyebilir ya da kendilerine bir mantra seçebilirler. Mantra’yı en az yedi dakika söylemelerini tavsiye ediyorum” diyor.

 

Yaprak ÇETİNKAYA

Formsanté Dergisi Aralık 2011 sayısı

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here