• ✓ Doğruluğu kontrol edilmiş makale
Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş

Kendinize verebileceğiniz yılbaşı hediyesi DNA ışıltısı

Yeniyıl heyecanı başladı. Bir yılı daha geride bırakırken cildimize özen göstermemiz daha da önem kazanıyor. Cildimizde zamanla oluşan yaşlanma etkilerini tersine çevirmek, daha sağlıklı, sıkı ve ışıltılı bir cilde sahip olmak için yapmamız gerekenler var. Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş yılbaşı akşamı parlak ve canlı bir cilde sahip olmak isteyenler için, DNA Işıltısı uygulamasını anlattı.

Yaş aldıkça ve çevresel faktörlerin etkisi ile cildimiz bozulmalar yaşamaya ve hücresel düzeyde kayıplar vermeye başlar. Özellikle pandemiden dolayı evlerde kapalı kalmak, yüzümüzü maskeyle kapatmak ve alkol bazlı dezenfektanlar kullanmak bu kayıpları hızlandırmaktadır. Bu kayıpların başında, cildin elastikiyetinin ve neminin azalması gelir. SAF DNA Işıltısı cilt tonunu, elastikiyetini ve nemini arttırma konusunda etkinliği kanıtlanmış iyi bir tedavi seçeneği. Nucleofill tedavisi, nemlendirme, serbest radikaltemizleme ve en önemlisi biyo-uyarıcı olmak üzere üç farklı sinerjik etkisi ile cildi canlandırarak zamanla oluşan kayıpları doğal bir şekilde kendi hücrelerimize ürettirerek yerine koyar ve yeniden yapılanmasını sağlar.

CİLTTE NEM MİKTARINI ARTTIRIR

Saf DNA Işıltısı, yüksek miktarda suya bağlanma yeteneği sayesinde, “Elektrostatik sünger” gibi davranır ve dokulara derin nemlendirme sağlayarak hücresel sağlık için yararlı bir ortam oluşturur. Ciltte yaşla, çevresel faktörlerle veya yetersiz bakımla azalan nem miktarının tekrar artmasına yardımcı olur.

ANTİOKSİDAN ETKİ SAĞLAR

Yaşlanma ve zararlı dış etkenler serbest oksijen radikallerinde artışa neden olur. Bu serbest radikaller doku hasarından sorumludur. Güçlü nemlendirmenin yanında, kimyasal yapısı sayesinde serbest radikalleri hapsederek anında “temizleyici antioksidan’’ bir etki yapar.

DNA IŞILTISINDA BİYO-UYARICI FARKI

Saf DNA Işıltısı’nın önemli ve diğer tedavilerden ayırıcı özelliği biyo-uyarıcı etkisidir. Biyo-uyarıcı etki Nucleofill’in fibroblastları hücre zarı reseptörlerini aktive etmesiyle oluşur. Saf DNA’nın oluşturduğu ideal fizyolojik ortam ve biyo-uyarım sayesinde aktive olan fibroblastlar, ciltte eksilen kolajeni üreterek, elastikiyeti artırmaya ve yaşlanma karşıtı biyo-yeniden yapılandırıcı etki göstermeye yardımcı olur.

TÜM YAŞ VE CİLT TİPLERİNE UYGULANABİLİYOR

Tüm yaş ve cilt tiplerine uygulanabilen Saf DNA Işıltısı güçlü bir lifting etkisi de gösterir. Olgun ciltlerde kolajeni arttırarak deri elastikiyetini geri kazandırmaya destek olur. Genç bireylerde kullanımı ise elastikiyet kaybını yavaşlatır. 10-15 gün ara ile 3-4 seans uygulandığında, ciltte oluşan yaşlanma etkilerini doğal yollarla tersine çevirmeyi hedefler.

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here