Diğer
  Ana SayfaRöportajKendisi 28, biyolojik yaşı 19!

  Kendisi 28, biyolojik yaşı 19!

  -

  Düşünün bütün hamileliğinde 7 kilo almış bir kadın o! 9 yaşından beri ete ağzını sürmüyor. Ama beslenme konusunda okuyor, araştırıyor gerekirse uzmanlara başvuruyor. Fiziğine ve mesleğine rağmen sağlıklı hayat sürmek konusunda pek çok kişiden daha iddialı…

  Çıtı pıtı bir kadın. Spor salonunda, makyajsız doğal halinde görseniz öğrenci zannedebilirsiniz. Oysa o yıllardır gündemde olan bir manken, 28 yaşında bir çocuk annesi Ebru Şallı. Bu incecik görüntüsüyle, biraz sonra okuyacağınız röportajda anlattığı pek çok şey birbirine tezat gibi görünüyor ama konuşurken samimi olduğunu düşünüyorsunuz. Sağlıklı yaşam, beslenme konusunda okuyor, araştırıyor çocuğunu ona göre yetiştiriyor. Bir röportajda çocuk doktoru Hilal Mocan da onun için çok dikkatli ve çocuğuna düşkün bir anne diyor ve ekliyordu.Beslenmeye bir doktor kadar hakim! İşin uzmanı bile böyle diyorsa başka yoruma gerek yok diyoruz. Ve röportaja geçiyoruz. Bu ay aynı zamanda kapağımızda da yer alan Ebru Şallı'yla CityZen'de pilates yaparken buluştuk. Sporun yanısıra hamileliğinden, oğlundan, yeni projelerinden konuştuk.
  2 yıldır pilates yaptığınızı söylüyorsunuz. Başka spor yapıyor musunuz?
  Haftanın 2 günü fitness aletli gym, bir gün yoga diğer günler cardio yapıyorum. Haftanın 5 günü kesinlikle spor yapıyorum. Haftasonları kendime off! ilan ediyorum. Sporu öyle saatlerce değil günde sadece 1 saat yapıyorum. Ama her gün gidiyorum. Çünkü hayatımın bir parçası. Olmadığında kendimde çok büyük eksiklik duyuyorum.

  Ya bir yerlere gittiğinizde?
  Allahtan şans eseri eşim benden daha fazla spor yapan biri. Günde 4 saat spor yapıyor. Haftanın 6 günü tenis oynuyor. Ondan dolayı yurtdışında da bir yere gitse mutlaka spor programı olan yerleri tercih ediyor. Ben de ona ayak uyduruyorum, birbirimizi tamamlıyoruz.

  Pilatesin kazanımı ne oldu?
  Bir defa kasları uzatıyor. Çok büyük bir streching. Genelde spor yapanların yüzde 80'i streching yapmıyor. Pilatesde böyle bir şansın yok. Hem kasları çalıştırıyorsun, hem güçlendiriyorsun, hem vücut şekilleniyor. Aynı zamanda streching de yapıyorsun.
  Hamilelik öncesinde de yogaya başlamışssınız. Bilinçli bir seçim miydi?
  Yoga kitapları ilgimi çekiyor, çok okuyorum. O yüzden hamilelik öncesi başlamıştım. Hamilelikte de devam ettim. Gerçekten de çok rahatlatıcı. Hiç kolay olmayan hareketler var. Resimlerde görüldüğü gibi değil yani!

  Hamileliğinizde nasıl bir fayda sağladı?
  Hamileliğimde ben çok spor yaptım. Mesela haftanın 5 günü spor yapıyordum. Bir gün yüzüyordum, bir gün yürüyordum, bir gün hoca eşliğinde jimnastik yapıyordum. Bir gün de yogaya gidiyordum. Bu şekilde çok faal geçirdim. Dolayısıyla çok sağlıklı bir hamilelik geçirdim. Çok sağlıklı besleniyordum. Yoga rahatlık sağladı. Gerçi normal doğum yapmadım ben. Ama vücudun esnekliği açısından, pisikolojik açıdan, rahatlama açısından yoga mükemmel.

  - Advertisement -

  Haberimizin devamı 2006 Mayıs sayımızda…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz