Diğer

  Keyifli tıraş

  -

  Erkek cildinin yapısına zarar verebilen tıraşı keyifli hale getirmenin yolu doğru ürünleri kullanmaktan geçiyor. Nem dengesi korunmak, tahriş en aza indirmek ve cildi yatıştırmak çok önemli.

  Hazırlayan: Deran Çetinsaraç

  JİLET
  Tıraş makinesi veya jileti cilde ne kadan yakın olursa, sonuç o kadar iyi oluyor. Bunun için jiletinizi akıllıca seçmeniz gerekecek. Ayrılabilir gövdeli çok bıçaklı bir tıraş bıçağı almanızı öneririz. Bunlar daha uzun süre dayanıyor ve rahat bir tıraş sağlıyor. Kuru bir tıraş makinesi kulağa çekici gelse de ama aslında cildinizi tahriş edebiliyor.

  Gilette SkinGuard tıraş makinesi 219 TL

  TIRAŞ SONRASI BALZAM
  Düzenli tıraş cilde zarar verebiliyor. Tıraş balzamları olmazsa olmaz ürünlerin başında geliyor. Partneriniz yakın ve sinekkaydı tıraş seviyorsa, cildi yatıştırmaya ve pürüzsüz görünüme yardımcı bir balsam kullansın.

  L’Occitane Cade tıraş sonrası balzamı 445 TL

  TIRAŞ KREMİ
  Bu özel ipucu, hassas cilde sahip erkekler için çok önemli. Düzenli tıraş ciltte kuru bir his bırakabiliyor. Bu aynı zamanda jiletle kesilme ve yanık riskini de artırıyor. Tıraş kremleri, tıraş köpüğünden daha nemlendirici etki sağlıyor. Nem kıl köklerini yumuşatarak tıraşı çok kolaylaştırıyor.

  - Advertisement -
  The Body Shop Maca Root & Aloe yumuşatıcı tıraş kremi 259,90 TL; tıraş fırçası 144,90 TL

  MASKE
  Cildi nemli tutmak, düzenli olarak tıraş olan erkekler için çok önemli. Dolayısıyla cilde arada destek olacak bakımlar uygulamak fayda sağlıyor. Yüze yapıştırılan kağıt maskeler hem kolay kullanımlı hem de cildi anında nem sağlıyor.

  Garnier Süt Bombası besleyici maske 33.95 TL

  PEELİNG
  Arındırıcı ürünler cildin temizlenmesine ve yenilenmesine yardımcı oluyor. Erkek cildi kadın cildine göre çok daha kalın. Peeling kremi beçerken güçlü arındırma özelliği olmasına dikkat edebilirsiniz. Düzenli uygulandığında gözeneklerin derinlemesine temizlenmesine ve cilt dokusunun pürüzsüzleşmesine yardımcı oluyorlar.

  Sephora Collection jel peeling 74,90 TL


  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz