Diğer
  Ana SayfaBeslenme & DiyetKilo vermeye yardım eden bitkiler

  Kilo vermeye yardım eden bitkiler

  -

  ekinezya-20180116Herkes için geçerli olan bir alışkanlık var: Yeni yıl kararlarının birinci sırasında yeni bir diyete başlamak geliyor. Kış boyunca sıkı bir diyet uygulayıp, yazın deniz sezonuna fit bir başlangıç yapmak için her yılın başında büyük sözler verilir, hazırlıklar ve planlar yapılır, araştırmalar yapılır. Sonuç genellikle istikrarsızlık ve hüsran olur.

  Patates cipsi, pizza, hamburger ve kola hepimizin hayatında bir yer tutuyor ve bunlardan uzak durmak yetmez aslında. Ayrıca ne olursa olsun herkes bu ürünlerden en azından 2 ya da 3 ayda bir kere tüketiyor. Genel olarak sağlıklı beslenen insanlar bile abur cubur tüketiyor maalesef. Peki bu ürünleri tüketirken içiniz rahat etmiyorsa ve bir şekilde bunu telafi etmek istiyorsanız ne yapıyorsunuz? Yapabileceğiniz bir şeyler olabilir.

  Bazılarıysa diyet uygulamadan kilo vermek ya da kilosunu korumak için normal beslenme rutininin yanında ek olarak; yağ yakıcı ve kilo vermeye yardım eden bitkiler ve besinler yemeyi tercih eder. Siz ister diyet yapanlardan, ister sadece yediklerine dikkat edenler grubundan olun birkaç ekstra yağ yakıcı besin almak istemez misiniz?

  Kilo vermek, şekillenmek veya daha sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmak; diyetinizi değiştirmenin ve daha fazla egzersiz yapmanın o kadar da kolay olmadığını biliyorsunuzdur. Her çabanıza rağmen kilo veremiyor veya üstüne üstlük bir de kilo almaya devam ediyorsanız hormonal bir bozukluğunuz veya başka bir rahatsızlığınız olabilir öncelikle doktora görünmelisiniz. Herhangi bir bitki ile ilgili çekinceleriniz varsa bir hekime danışmak isteyebilirsiniz.

  - Advertisement -

  Ancak tüm bunların yanında yemek yemek sizin için bir zevkse ve böreklerden ve tatlılardan kendinizi alamıyorsanız, belki de sadece porsiyon küçültmek ve kilo vermeye yardım eden besinler ve bitkiler tüketmek işe yarayabilir!

  Tıka basa yediğiniz günün sonunda içeceğiniz bir hibiskus çayı veya bir tatlının ardından içtiğiniz yeşil çay; acaba az önce yiyip de aldığınız bol kalorileri biraz olsun temizleyebilir mi dersiniz? Cevap basit: Temizleyebilir.

  Elbette ki en iyisi az yemek ve olabildiğince karbonhidrattan uzak durmak, aslında her şeyden azar azar yiyip, gerekli düzenlemeleri yaparak kilo vermeye başlayabilirsiniz. Haftada her gün düzenli olarak kilo vermeye yardımcı olan bitki çaylarından içebilir ya da her yemeğe metabolizma hızlandırıcı baharatlardan ekleyebilirsiniz.

  Egzersiz yapmak, düzenli uyku uyumak, yeterince su tüketmek, stresten uzak durmak ve özellikle gün içinde hareketsiz kalmamak kilo vermek için temel unsurlardır, bunları bilmeyen kalmadı. Ancak tüm bunların yanında gayet sağlıklı ve doğal yan ürünler tüketmenin de işe yarayacağını söylersek hoşunuza gidebilir.

  Yazımızdaki şifalı bitkiler ve baharatlar kolayca bulunur ve yan etkilere neden olmaz. Bu yüzden hanımlar ve beyefendiler, sadece bu yazıdaki ürünlere umut bağlamadan yediğinize ve içtiğinize de dikkat ederek kilo verme konusunda yol alabilirsiniz.

  Guggul özütü, ginseng, hibiskus çayı, yerba mate çayı, yeşil çay, Pu erh çayı, aloe vera, tarçın, kakule, sarımsak, Arnavut biberi, karabiber, zencefil, kimyon, karahindiba, zerdeçal, hardal tohumu ve kişniş tohumu kilo vermeye yardım eden bitkilerdendir ve aslında çoğunu aktarlarda ve marketlerde bulabilirsiniz. Her biri kendi başına ünlenen bu bitkiler düzenli olarak kullanıldığında metabolizmayı hızlandırabilir, yağ yakımını teşvik edebilir, enerjiyi artırabilir ve insülin direncini düşürebilir.

  Tüm bu bitkilerin sağlık yararları ispatlanmış ve yüzyıllardır tıbbi şifa yardımcısı olarak kullanılagelmiştir. Kilo vermek istiyorsanız ve bunu doğal yollardan hızlandırmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazıda kolaylıkla kilo verdiren bitkiler sizin önünüze serilmiş vaziyette bulunuyorlar. Okudukça ne kadar kolay uygulanabilir olduğunu anlayacaksınız.

   

  Kaynak: http://sifalibitkiler.net/kilo-vermeye-yardim-eden-bitkiler

  Bu bir ilandır.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz