Diğer
  Ana SayfaBeslenme & DiyetKilolara Weight Watchers Diyeti ile veda!

  Kilolara Weight Watchers Diyeti ile veda!

  -

  Weight Watchers Diyeti, her diyette olduğu gibi elbette kilo verdirmeyi amaçlıyor. Ancak bunu çekişmeli ve belki biraz da eğlenceli hale getirerek daha sempatik kılıyor.

  Yazı: Elif Gürsoy

  Diyet boyunca yiyeceğiniz her besinin belli bir puanı var. En düşük puanlı yiyecekleri ne kadar çok tercih ederseniz, o kadar avanta da olacaksınız. Yani az puanlı besinler eşittir daha fazla kilo vermek!

  Az puan, kazandırır!
  Hayatınız boyunca bir şeyin az olmasından kaynaklı kazanacağınızı hiç düşünmediğinizi biliyoruz. Ancak bu diyette ne kadar az puanlı yiyecek tercih ederseniz, o kadar kilo kaybedecek yani kazanacaksınız. Yaygın olarak uygulanmaya başlayan bu diyetin besin değerleri yaklaşık olarak yüzde 56 karbonhidrat, yüzde 20 protein ve yüzde 20 yağlardan oluşuyor. Gün içinde yaklaşık 1500 kcal civarında enerji alımını destekliyor. Bu diyet lif açısından çok zengin değil. iften zengin beslenilmediğinde önemli hastalıkların oluşma riskinin arttırdığını söylemiş olalım. Weight Watchers Diyeti’nin bir sağlıklı beslenme diyeti değil, kilo kaybına odaklanan bir diyet olduğunun da altını çizelim. Bunu bir yaşam şekli olarak değil, yalnızca fazla kilolarınızdan kurtulma biçimi olarak görmelisiniz. Weight Watchers’ın web sitesinde yaklaşık 40 bin yiyeceğin kaç puan ettiğini ve size kaç puanlık bir liste gerektiğini de görebilirsiniz. Yaratacağınız günlük menüde, 25-30 puanı yakaladığınızda kilo kaybetmeye başlayacaksınız.

  Puan listesi
  Ekmekler
  1 dilim tost ekmeği: 1
  1 adet gevrek ekmeği: 0.5
  1 dilim ekmek: 2
  1 dilim siyah ekmek: 1.5
  1 dilim baget ekmek 4

  - Advertisement -

  Ekmek üstüne sürülebilecek besinler
  2 çay kaşığı bal: 0.5
  2 çay kaşığı reçel: 0.5

  Kahvaltı
  1 dilim beyaz peynir: 3
  1 adet yumurta: 2
  1 tatlı kaşığı bal: 0.5

  Ara öğünler
  1 adet elma:0
  2 adet kepekli galeta: 2

  Öğle
  3 adet ızgara köfte: 6
  6 yemek kaşığı makarna: 2
  1 kase yoğurt: 2
  Domates salatalık: 0

  Akşam
  300 g ızgara balık: 6
  1 dilim tahıllı ekmek: 1
  Roka salata ve 1 tatlı kaşığı kadar zeytinyağı: 1  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz