Diğer
  Ana SayfaGüzellikKırışıklıklardan, lekelere, benlerden epilasyona...Artıları ve eksileriyle Lazer operasyonları

  Kırışıklıklardan, lekelere, benlerden epilasyona…Artıları ve eksileriyle Lazer operasyonları

  -

  Modern teknolojinin tıbba en büyük katkılarından biri belki de lazer ışınlarının kullanımını tedavilerin emrine sunması oldu. Damarsal lezyonlardan kırışıklara, lekelerden benlere hatta göz kusurlarına kadar pek çok sorun, lazer ışınlarıyla “neştersiz”, acısız hatta zahmetsiz giderilebiliyor. Sonrasında hastanın sosyal hayata dönmesi çok kısa sürede olabiliyor. Yeter ki doğru uzmana ve merkeze başvurun…

  1960'lı yıllardan bu yana kullanılan lazer teknolojisinin gelişmesi ve daha güvenli hale gelmesiyle birlikte, tıp dünyasında da yeni bir çağ açıldı. Örneğin, yıllara "neştersiz" meydan okumak isteyen kadınlara lazer çeşitli alternatif sunuyor. Günümüzde damarsal lezyonlardan kırışıklara, lekelerden benlere kadar pek çok sorun, lazer ışınlarıyla acısız ve zahmetsiz giderilebiliyor. Bu sihirli ışınların en sık uygulanan alanlarından biri de, göz kırma kusurları. Gözlük veya lens kullanmak istemeyenler, lazer ışınlarıyla zahmetsiz bir şekilde çok daha net bir görüşe sahip olabiliyorlar.

  Sihirli ışınlarla…
  Çoğumuzun bilmediği başka kullanım alanları da var lazerin. Tırnak batması, diş ve hemoroid tedavisi bunlardan sadece birkaçı. Lazer ışınlarının son yıllarda gün geçtikçe daha çok tercih edilmesinin en önemli etkenleri kansız ve zahmetsiz işlem yapabilmesi. Bu özellikleri sayesinde kanama sonucu gelişebilecek komplikasyonlardan korunabiliyor ve işlem sonrasında çok daha kısa sürede günlük hayatımıza dönebiliyoruz. Ancak tüm yöntemlerde olduğu gibi lazer ışınları da uzman ellerde yapılmazsa ciltte lekelenme, kalıcı izler, renk değişim veya yanık gibi ciddi komplikasyonlara neden olabiliyor. Ayrıca körlüğe kadar gidebilen sorunlarla karşılaşmamak için işlem sırasında gözlerin mutlaka uygun bir gözlükle korunması gerekiyor. Görüşlerine başvurduğumuz doktorlar, lazer ışınlarının "doğru uzman" ve "doğru merkezlerde" yapılmasının çok önemli olduğunun altını çiziyorlar. Biz de lazer yönteminin en sık hangi estetik ve sağlık sorunlarında başvurulduğunu sorduk onlara. Etkili bir sonuç için kaç seansa gereksinim duyulduğu, işlemlerin ücretleri ve istenmeyen sonuçlarla karşılaşmamak için nelere dikkat edilmesi gerektiği de bu haberde yer alıyor.

  Devamı 2006 nisan sayımızda…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz