Diğer
  Ana SayfaYaşamKış gezmelerine hazır mıyız?

  Kış gezmelerine hazır mıyız?

  -

  Yaz bitti ama turizm bitmedi. Şimdi sırada kış turizmi merkezlerindeki heyecanlı kış programları var. Peki çantalarımız, bavullarımız hazır mı?

  Kış aylarıyla beraber, önceki yıl pass geçtiğimiz kış turizm seçeneği artık yeniden gündemimizde.

  Çanta hazırlarken ise çok yüklenmek değil de ihtiyaçlarımızı yanımıza alıp olabildiğince hafif ve özgür olmayı tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü dünyanın yükünü zaten son iki yıldır omuzlarımızda ağır şekilde taşıdık. Bırakalım bu seferki gezimizde hafifliğin tadını çıkaralım.
  Yeni gezileriniz için, kış şartlarına uygun 1-2 parça pantolon, kayak yapacaksanız, kayak giysileriniz, 1-2 parça kazak, gömlek, rahat edeceğiniz kadar iç çamaşırı, yeterli olmaz mı dersiniz?

  Otelinize bavulu bıraktıktan sonra ise yabancı bir şehri gezmenin olmazsa olmazı, bel çantası yine alışveriş listenizde olmalı. Hatta artık teknolojik GPS etiketleriyle, bu tür küçük çantalarınızın, cüzdanlarınızın kaybolması halinde nerede bulunduklarına dair bilgiyi de telefonunuzdan alabilirsiniz. Yabancı bir şehirde hayatınızı kolaylaştıracak bir güvenlik önlemi olarak bu tür teknolojileri de tavsiye ediyoruz.

  Kış sporları sonrasında, şık akşam yemekleri için, özel takılarınızı da yanınıza almak isteyebilirsiniz. Ya da bu kışa özel bir anı olarak kalması için Atasay mücevherden, yeni bir baget yüzük, altın bileklik gibi modeller seçebilirsiniz.

  - Advertisement -

  Elbette çantanızda son olarak, bağışıklığınız için gerekli vitaminleri, besin desteklerini ve mineral takviyelerini de unutmamanızı tavsiye ediyoruz. Aşı bile olsanız, virüsün bulaşma riski hala bulunuyor. O yüzden bağışıklığınızı hala güçlü tutmak en güzel önlem. Ve sanki, hayatımızın geri kalanında bir daha hiç grip olmamak, nezle olmamak için bu önlemlere hep devam edecekmişiz gibi bir his, sizin de içinizde var mı? Dünya artık o bilince ulaştı, değil mi?  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz