Diğer
  Ana SayfaGezi'Kış'a inat deniz ve güneş, kısa günlere inat renkli geceler: DUBAİ

  ‘Kış’a inat deniz ve güneş, kısa günlere inat renkli geceler: DUBAİ

  -

  Bir tatilden ne beklenir? Güneş, deniz, eğlence, alışveriş ve konfor. Tüm bunları dört mevsim bir arada bulabileceğiniz Dubai, kış tatili için bulunmaz fırsat. Denize girin, alışverişe çıkın ve gece mutlaka yeni açılan kulüp Cavalli’ye uğrayın! Eflan Atmaca

  Artık kış mevsimine girdik. Uzun bir süre güneşe hasret yaşayacağız. Ancak kışın güneşin tadını çıkarmak istiyorsanız size Dubai'yi öneririz. Birleşik Arap Emirlikleri'nin ikinci büyük emiri olan Dubai, tatilde deniz, güneş, alışveriş ve konfor arayanlar için doğru tercih. Sheraton Çeşme'nin uyguladığı yeni kampanya da bu güzel emirliği görmek için iyi bir fırsat. Sheraton Çeşme'nin yeni kampanyasında, bir hafta burada kalan konuklar üç gece dört gün Dubai'de rüya gibi bir tatil yapabiliyor. Gidiş-dönüş biletleri de Emirates'ten.

  Dubai, devasa binaları, kocaman alışveriş merkezleri, göz alabildiğine uzanan sahilleriyle sizi daha ilk anda büyülüyor. Şehirdeki her şey ihtişam üzerine kurulu. Yeni açılan Dubai Mall'da 1.600 mağaza var ve dünyanın en büyük alışveriş merkezi. Dubai Mall'ın hemen yanı başında şubat ayında açılması beklenen Burj Dubai, dünyanın en uzun yapısı; tam 818 metre. Bu bölge şehrin en görkemli yerlerinden. Tüm bu görkemi, Arap ezgileri eşliğinde gösteri yapan su ve ışıklar tamamlıyor. İhtişam bu kadarla sınırlı değil. Çöl üzerine kurulu şehrin dört bir yanındaki çiçekler oldukça dikkat çekici. Bu kadar yeşil nasıl korunuyor diye düşünüyorsanız, cevabımız basit: Dubai Emiri El Makdum'un emriyle, her 30 metrekarenin bir görevlisi var ve onların tek işi yeşilliklerin sulanıp korunması.

  Avrupai bir Arap şehri
  1971'e kadar sadece küçük bir balıkçı kasabası olan Dubai, bugün dünyanın en zengin şehirlerinden biri. Burada iş yapan yabancılar, Dubaililerin üç katı kadar bir nüfusa sahip. Dolayısıyla burası bir Arap şehri olmasına rağmen Avrupai bir havaya sahip. Sokaklarda şortlu, mini etekli kadınlara sık sık rastlıyorsunuz. Nüfusun hepsi İngilizce konuşuyor; dolayısıyla hiç zorluk çekmiyorsunuz. Umman Denizi göz alabildiğince sizi bekliyor Dubai'de. Günün her saati geniş plajlarda deniz ve güneş keyfi yapabiliyorsunuz; tabii alışverişten başınızı kaldırabilirseniz…

  Işıklı geceler
  Dubai'nin çekim noktalarından biri de gece hayatı. Son günlerde açılan gece kulübü Cavalli, şu anda şehrin en ilgi çeken yerlerinden. Cavalli havasının her yere sindiği devasa gece kulübüne girer girmez, smokinli İngilizler ve birbirinden şık Avrupalı hanımlar dikkatinizi çekiyor. Türklerin sayısı da azımsanmayacak kadar çok. Burada 700 bin Türk yaşıyormuş ve pek çoğu Cavalli'de eğleniyor. Cavalli'nin yanı sıra Jumeirah Bölgesi'ndeki barlar da Dubai gece hayatının nabzını tutan yerler.

  - Advertisement -

  Haberin devamı 2010 Ocak sayısında…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz