Diğer
  Ana SayfaSağlıkKısa sürede estetik bir gülüşe nasıl sahip olunabilir?

  Kısa sürede estetik bir gülüşe nasıl sahip olunabilir?

  -

  Güzel bir gülüşe sahip olmak herkesin hayalidir. Peki, kısa sürede estetik gülüşe nasıl sahip olunabilir? Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Dr. Esma Sönmez cevaplıyor…

  KISA SÜREDE ESTETİK BİR GÜLÜŞE NASIL SAHİP OLUNABİLİR?

  Günümüzde estetik bir gülüşe sahip olmak için birçok tedavi seçeneği bulunmaktadır. Bunların en başında beyazlatma gelmektedir. Özellikle hastanın sadece diş rengi problemi varsa, dişlerinin şeklinden ve formundan memnunsa beyazlatma ile estetik problemi halledilebilmektedir. Bir diş hekimi kliniğinde yaklaşık 45 dakika geçirerek kendi dişlerinden 2 ton daha açık renkte dişlere sahip olabilmektedir.

  Bunun yanı sıra hafif çapraşıklık varsa ya da dişlerinin formundan memnun değilse hasta, lamina denilen yaprak porselenler uygulanabilmektedir. Diş etleri herhangi bir operasyon geçirmeyecekse ve hastanın alttaki dişleri sağlıklıysa lamina işlemi yaklaşık bir hafta gibi kısa bir sürede tamamlanabilir.

  Diş arası boşluklarda ise ortodontik tedavi gerçekleşmektedir. Bu tedavi süresi ortalama 6 ay ile bir buçuk sene arasında çapraşıklığın durumuna göre değişmektedir. 

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz