Diğer
  Ana SayfaHaberKKTC'de ilk kez Corona Virüs vakası görüldü!

  KKTC’de ilk kez Corona Virüs vakası görüldü!

  -

  Çin’den dünyaya yayılan Corona Virüs’e bu kez KKTC’de rastlandı. KKTC’de bir Alman kadın turistte yeni tip Corona Virüs (Covid-19) tespit edildi. Corona Virüs taşıyan hastanın sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı. Turistler karantinaya alındı.

  ALMANYA’DAN GELMİŞ

  KKTC’deki ilk Corona Virüs vakası için açıklamayı yapan isim Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Sağlık Bakanı Ali Pilli. Pilli,  Almanya’dan gelen 65 yaşındaki bir turistte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiğini duyurdu.

  TURİSTLER KARANTİNAYA ALINDI

  KKTC basınının aktardığı haberlere göre söz konusu turist, Almanya’nın Balingen şehrinden Pazar akşamı 30 kişilik bir turist kafilesi ile KKTC’ye geldi. Pazartesi akşamı ateşi çıkması üzerine karantina merkezine alınarak tetkikleri yapıldı. Bu sabah alınan sonuçta hastanın corona virüs taşıdığı tespit edildi.

  Turist kafilesi özel bir servisle Gazimağusa’daki otele götürülerek karantina altına alındı.

  Corona Virüs tespit edilen turistin genel sağlık durumunun iyi olduğu ve tedavisinin sürdüğü bildirildi.

  - Advertisement -

  15 MART’A KADAR OKULLAR TATİL EDİLDİ

  Bu olayın ardından Bakan Kurulu acilen toplandı. Koronavirüse karşı alınacak tedbirlerin konuşulduğu Bakan Kurulu’nda okulların 15 Mart’a kadar tatil edilmesine karar verildi.

  N95 MASKE NEDİR? CORONA VİRÜS’TEN KORUR MU?

  AKINCI’DAN, HALKA ‘PANİK YAPMAYIN’ ÇAĞRISI

  Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da yaptığı açıklamada, halka ‘panik yapmayın’ çağrısında bulundu. Akıncı, Cumhurbaşkanlığı seçim süreci nedeniyle yapacakları kapalı toplantıları da iptal ettiklerini söyledi.

  Akıncı, “Halkımızın sağlığı için alınması gereken tüm önlemler konusunda sorumluluk ve hassasiyetle hareket edeceğinden kuşkum yoktur” dedi.

  RUM TARAFINDA ALARM

  Kıbrıs Rum tarafında da koronaviris nedeniyle Lefkoşa’daki Devlet Hastanesi’nde önlem alındı. Hastanede çalışan 150 görevlinin testten geçirileceği belirtildi.

  CORONA VİRÜS HANGİ ÜLKELERE YAYILDI?

  CORONA VİRÜS BELİRTİLERİ NELERDİR? NASIL BULAŞIR?  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz