Diğer
  Ana SayfaGüzellikCilt BakımıKolajen nelere iyi gelir? Kolajen desteğiyle sağlıklı cilt & saç bakımı

  Kolajen nelere iyi gelir? Kolajen desteğiyle sağlıklı cilt & saç bakımı

  -

  Sağlıklı cilt görünümünden sorumlu olan kolajen proteini, 25 yaşından itibaren azalmaya başlıyor. Son dönemde giderek popülerleşen kolajen destekleriyle ilgili merak edilenleri öğrendik.

  Sıvı, toz, kapsül veya içecek; cildinize ve saçlarınıza yeniden sağlık kazandıracak kolajen artık farklı formlarda tüketiciyle buluşuyor. Naturagen Kolajen Genel Müdürü Manas Özgen, kolajen takviyeleriyle ilgili sorularımızı yanıtladı.

  KOLAJENİN VÜCUDUMUZDAKİ GÖREVİ NEDİR?

  Kolajen; normal cilt yapısını ve sağlıklı cilt görünümünü desteklemek için elastin üretiminden sorumlu olan fibroblastların yoğunluğunu arttırmaya yardımcı oluyor. Aynı zamanda tırnaklara ve saçlara normal gücünü sağlayan yardımcı proteinler içeriyor. Keratin, mineraller ve kolajen, saçlar ile tırnakların normal hızda ve doğal güçte uzamasına yardımcı oluyor. Kolajen bunlara ek olarak normal ve sağlıklı eklem fonksiyonu ile hareketliliğini de destekliyor. Vücudumuzun toplam proteininin üçte biri kolajenden geliyor ve 25 yaşından sonra kolajen üretimi giderek azalıyor. Yaşa ek olarak, yüksek miktarda şeker tüketmek, çevresel faktörlere (duman, filtrelenmemiş güneş ışığı vs) maruz kalmak ve kronik stres gibi etkenler de vücuttaki kolajen rezervlerini tüketebiliyor.

  KOLAJEN TAKVİYELERİ KAÇ TÜRDE OLUYOR?

  Kolajen takviyeleri; tablet, kapsül, toz, sıvı ve hatta sakız formda bulunabiliyor. Naturagen Kolajen; tablet, tek içimlik sıvı, şase ve bulk olmak üzere dört farklı form sunuyor. Önerimiz, tek içimlik sıvı form veya şase form ile başlamanız ve kürünüz bittikten sonra, bir sonraki küre kadar tablet ile devam etmeniz.

  CİLT VE KEMİK SAĞLIĞIMIZ ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ NELER?

  Kolajen cildimizin nemlenme, dokularımızın ise yenilenme fonksiyonunu doğal seyrinde destekliyor ve kırışıklıklarımızın artmamasına yardımcı oluyor. Saçlarınız ve tırnaklarınız kırılmaya eğilimliyse, vücudunuzun onları güçlü tutmak için gerekli besin maddelerine sahip olduğundan emin olmanız gerekiyor. Günlük beslenme düzeninize kolajen eklemek, doğal saç ve tırnak sağlığının korunmasına; ayrıca eklem ağrılarının hafifletilmesine ve kemiklerin güçlendirilmesine katkıda bulunuyor.

  - Advertisement -

  NE KADAR SÜREYLE KULLANMAK GEREKİYOR?

  Vücudun ihtiyacı olan kolajen miktarı kişiden kişiye değişiyor. Kolajen peptit formda olmalı. Kolajen peptit, kolajen parçalarının küçük moleküller haline getirilmesi işlemine deniyor. Böylece vücut tarafından daha kolay sindirilebilir hale geliyor ve daha etkili oluyor.

  Sabah aç karnına almak gibi dikkat edilmesi gereken bir şey var mı?

  Hayır, yok. Günün istenilen saatinde tüketilebiliyor.

  Kolajen almaya başladıktan ne kadar süre sonra etkisini görmeye başlarız?

  Yapılan bir çalışmada sekiz hafta boyunca kolajen takviyesi alan kadınların ciltlerinin elastikiyetinin arttığı ve derin kırışıklıklarda azalma olduğu saptandı.
  Ayrıca bu durum genetik vücut yapısı, alkol-sigara gibi zararlı alışkanlıklar, beslenme gibi konularla direkt olarak etkili.

  KULLANMAMASI GEREKEN KİŞİLER VAR MI?

  Hamilelikte ve emzirme dönemindeki kullanım, konuya dair bir araştırma bulunmadığından tavsiye edilmiyor. Bunun yanında ürünü kullanırken alkol tüketmemenizi öneririz.

  YAN ETKİSİ VAR MI?

  Bilinen bir yan etkisi bulunmuyor. Kullanıma yönelik tüm endişeleriniz için mutlaka doktorunuza danışınız.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz