Diğer
  Ana SayfaGüzellikKolları inceltmek, güzelleştirmek için ne yapılabilir?

  Kolları inceltmek, güzelleştirmek için ne yapılabilir?

  -

  Yaz günü incecik askılı ya da straplez bluz giymeyi kim istemez? Ama kollarının özellikle de üst kısımlarının birazcık tombul olduğunu düşünenler, bu güzel giysilere iç geçirerek bakabilir. Önerilerimiz, kollarını inceltmek, sıkılaştırmak ve güzelleştirmek isteyenler için…

  Vücut güzelliği denince akla önce bacaklar, göğüsler hatta popo ve karın geliyor… Çoğumuz, vücudun tam anlamıyla güzel görünmesi için kollarımızın güzelliğinin de ne kadar önemli olduğunu düşünmüyoruz. Oysa kollar zarif ve hoş bir siluetin en önemli parçalarından. Kolların biçimini değiştirmek aslında pek de kolay bir iş değil. Çünkü, kilo verseniz bile kollar bu durumdan fazla etkilenmiyor. Hatta incelmek yerine gevşeyip, sarkabiliyor. Kollarının “sıska” olduğunu düşünenler kilo alsa bile, en son kalınlaşan yerleri kolları olabiliyor. Kolların şeklini değiştirmek için en etkili yöntemse egzersiz. Çünkü kolların üst kısmındaki kaslar genelde fazla çalıştırılmaz. Bu bölgeye özel egzersizlerle, bu kasları çalıştırdığınızda kısa zamanda fark edilir bir sonuç aldığınızı hayret ederek görebilirsiniz.
  Ancak yaşın ilerlemesiyle birlikte gevşeme ve sarkma sorunu önüne geçilmeyecek bir hal alabilir. Bu durumda da plastik cerrahi akla gelebilir ve ameliyatla sarkan deriler gerginleştirilebilir.

  KOLLARIN GÜZEL OLMASI İÇİN NE YAPILABİLİR?

  • Kolların çekici görünmesinde biçimi kadar teninin güzelliğinin de büyük rolü var. Kolların da vücudun diğer kısımları gibi nemlendirilmesi gerekir.
  • Kollarınıza nemlendirici krem sürerken bileklerinizden başlayıp, bütün avucunuzla ova ova omuzlarınıza kadar masaj yapın.
  • Tabii bu arada dirseklerinize de özel ilgi göstermeyi unutmayın. Aslında dirsekleriniz için yapabileceğiniz en güzel şey, onları mümkün olduğunca masaya dayamamaya çalışmak.
  • Özellikle çalışırken dirseklerinize dayanma alışkanlığınız varsa bundan kurtulmaya bakın.
  • Çünkü bu durum dirseklerin sertleşip, nasırlaşmasında başlıca rolü oynuyor.
  • Dirsekleriniz, sizi rahatsız edecek şekilde koyu renkteyse bu durumu hafifletmek için işe limonla ovarak başlayabilirsiniz…

  BU İÇERİKLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

     Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz