Diğer
  Ana SayfaGüzellikKontur meselesi

  Kontur meselesi

  -

  Gölge ve ışık oyunları hatlarınızı ortaya çıkaracağı gibi yaşınızı, bakışınızı ve hatta tarzınızı da değiştirebilir. Doğru ürünler ve size anlatacağımız basit tekniklerle kontur verme, aydınlatmayı yüzünüze en uygun şekilde yapabilirsiniz. İlk denemede olmadı mı? Sakın yılmayın, uzun sürse de elde edeceğiniz pratikle gölge oyunlarından keyif almaya başlayacaksınız.

  Aydınlatma ve kontur çekme teknikleri sayesinde kemik yapınızı bile değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu iki tekniği doğru kullandığınız takdirde en güçlü spotlar altında bile kusursuz görünebilirsiniz. Özel bir davete gitmenize de gerek yok, bu renklendiricileri kullanarak yüz hatlarınızla nasıl oynayabileceğinizi görmek çok eğlenceli olacak. En güzel halinizi bulmak için işte ihtiyacınız olacaklar:

  – Ten renginizle aynı tonda bir likit fondöten

  – Likit concealer veya ten renginizden biraz daha koyu bir toz pudra 

  - Advertisement -

  – Transparan sabitleyici pudra (finishing powder)

  – Allık

  – Pudra, concealer ve fondöten fırçası

   

  İlk adım olarak cildi temizlemeli ve mutlaka nemlendirici kullanmalısınız. Fırça veya parmaklarınızın yardımıyla fondöteni tüm yüzünüze uygulayın. 

  Fondöten sürerken boynu unutmamalısınız. Aksi takdirde yüzünüz ayrı, boynunuz ayrı telden çalabilir.

  Concealer ve fondöteninizi bir fondöten fırçası yardımıyla karıştırın. Bunu elinizin üzerinde yapabilirsiniz ve bu alanı boya paleti gibi kullanabilirsiniz. Elde ettiğiniz karışımı T bölgenize fırça yardımıyla sürün. Yani kaşların üzeri, burnun orta çizgisi, göz altı, üst yanaklar, burunla dudak üzerindeki alanın ve dudakla çene arasındaki bölgenin ortası.  

  Yine ayrı karışımla kulak dibinden başlayan çene çizgisine de sürün. 

  Highlighter olarak bulabileceğiniz aydınlatıcıyı bu karışımı uyguladığınız alanın üzerine sürün ve çizgi kalmadığından emin olun. Şimdi sıra geldi kontur kısmına, koyu renkli fondöteni burnun yan kısımlarına, elmacık kemiklerinin altına ve alın bölgenizde saç diplerinize doğru uygulayın. Fırça yardımıyla yedirin ve çizgi kalmamasını sağlayın. 

  Son olarak transparan pudrayı tüm yüzünüze sürün ve cildinizin parlamasını engelleyin. Bir yandan da yapmış olduğunuz makyajı sabitlemiş olacaksınız. 

  Tüm yaptığınız işi yanaklarınıza allık sürerek parlatabilirsiniz. Ten ve saç renginize uygun bir allığı seçmiş olduğunuza emin olun.

  13012014 guzellik02

   

  Deran Çetinsaraç

  Formsanté Dergisi Aralık 2014 sayısı

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz