Diğer
  Ana SayfaKoronavirüsKoronavirüs (Covid-19) tedavilerinin tümü ücretsiz oldu

  Koronavirüs (Covid-19) tedavilerinin tümü ücretsiz oldu

  -

  Koronavirüs tedavisi gören veya görecek olan vatandaşları ilgilendiren karar yayımlandı. Covid-19’a yakalanan tüm vatandaşların tedavileri ücretsiz yapılacak. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, kişilerin sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmayacak.

  SOSYAL GÜVENCESİ OLUP OLMADIĞINA BAKILMAYACAK

  Koronavirüs tedavisine ilişkin çok önemli bir karara daha imza atıldı. Koronavirüs’e yakalanan tüm vatandaşların tedavisi sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın ücretsiz olarak yapılacak.

  Cumhurbaşkanlığının konu ile ilgili kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

  ÜCRETSİZ YARARLANILACAK

  Alınan karara göre, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen Koronavirüs (COVID-19) hastalığı ile mücadele kapsamında, herhangi bir  sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın tüm kişiler, Sağlık Bakanlığınca temin edilerek dağıtımı yapılacak olan  söz konusu  hastalıktan korunmaya yönelik kullanımı tavsiye edilen her türlü  kişisel koruyucu ekipmandan, hastalığın teşhisinde kullanılan testler,  kitler ve bunların kullanılmasına ilişkin sair ekipmandan, hastalığın  tedavisinde kullanılmak üzere merkezi olarak temin edilen ilaçlardan, sosyal güvencesine bakılmaksızın ücretsiz olarak yararlanılacak.

  Bu maddenin uygulanmasıyla ilgili olarak doğabilecek tereddütleri gidermeye ve uygulamaya ilişkin diğer usul ve esasları belirlemeye Sağlık Bakanlığı yetkili olacak.

  - Advertisement -

  Karar, 1/3/2020 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz