Diğer
  Ana SayfaKoronavirüsKoronavirüs tedavisi gören iki doktorun ten rengi değişti

  Koronavirüs tedavisi gören iki doktorun ten rengi değişti

  -

  Çin’in Wuhan kentinde Koronavirüs’e yakalanan iki doktor Yi Fan ve Hu Weifeng’in iki aylık tedavi sonrası ten rengi değişti. 

  Kardiyolog Dr. Yi Fan ve Ürolog Dr. Hu Weifeng isimli iki doktor 18 Ocak’ta Koronavirüs’e yakalandı ve iki ay süren yoğun tedavilerinin ardından taburcu oldu. İyileşen iki doktorun ten renklerinin değiştiği görüldü. Çinli uzmanlar iki doktordaki ten rengi değişiminin nedeni olarak virüsün karaciğere hasar vermesini gösterdi.

  “SIK SIK KABUS GÖRDÜM”

  CCTV’ye koyulaşan cilt rengi hakkında bilgi veren Dr. Yi, “Bilincim yerine geldiğinde ve durumum hakkında bilgi edindikten sonra korkmuş hissettim. Sık sık kabus gördüm” dedi. 

  - Advertisement -

  Huazhong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nden Bulaşıcı Hastalıklar Uzmanı Song Jianxin, Dr. Fan ve Dr. Weifeng’in organlarının hayatta kalmak için savaşırken hasar gördüğünü söyledi.

  KARACİĞERİNDE DEPOLANMASI GEREKEN DEMİR KAN DAMARLARINA DOLDU

  Karaciğerlerinde depolanması gereken demirin, organlar düzgün çalışmadığı için kan damarlarına dolduğunu ifade etti. Bu sebeple, ten renginde değişmenin gözlemlendiği belirtildi.

  ‘TEN RENGİNİN ZAMANLA NORMALE DÖNMESİNİ BEKLİYORUZ’

  Ürolog Dr. Li Shusheng da doktorların ten renginin zamanla normale dönmesinin beklendiğini ekledi. Öte yandan bilim insanları, Koronavirüs’ü yenen hastaların hayati organlarında ciddi hasarların meydana gelebileceği ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu’nun (PTSD) ortaya çıkabileceğini ifade etti. Yale Üniversitesi’nden Kardiyolog Dr. Harlan Krumholz ise “Covid-19 sadece bir solunum yolu hastalığı değildir. Bu hastalık, kalbi, karaciğeri, böbrekleri, beyni, endokrin sistemini ve kan sistemini etkileyebilir” ifadelerini kullandı.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz