Diğer
  Ana SayfaKoronavirüsKoronavirüs'e karşı ağız ve diş hijyeni nasıl olmalı?

  Koronavirüs’e karşı ağız ve diş hijyeni nasıl olmalı?

  -

  Koronavirüs hakkında hepimiz haftalardır bilgilendirmeler ve tavsiyeler alıyoruz. Yalnız ağız ve diş sağlığı hakkında pek bilgi verilmediğinin farkındayız. Peki, Koronavirüs’e karşı ağız ve diş hijyeni nasıl olmalı? Nelere dikkat edilmeli? Diş Hekimi Denizhan Uzunpınar konu hakkında bilgiler verdi.

  Öncelikle belirtmeliyim ki biz Diş hekimleri  Koronavirüs taşıyıcısı olmaktan veya enfekte olmamak için sizler için acil tedaviler haricinde çalışmalarımıza ara vermiş bulunmaktayız.

  Diş hekimlerin sürekli üstüne basa basa vurguladığı ağız hijyeni, Covid-19 açısından da bir o kadar önemli. Tekrar edecek olursak Corona virüs pandemi hastalığında dikkat etmeniz gerekenler konusunda sizlere verebileceğimiz tavsiyeler 3 alt başlıkta toplayabiliriz.

  KORONAVİRÜS’E KARŞI AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI

  1. Korona enfeksiyonun önlenmesi için günde 2 dakika 2 defa diş fırçalamak

  2. Korona virüs inhalasyon ve teması engellemek adına her yemekten sonra avuç içine aldığınız sabun iyice köpürene kadar tüm yüzeyi yıkayın ve ağız çevrenizi de sabunlayıp bol su ile durulayınız

  - Advertisement -

  3. Korona virüs taşıyıcılığı açısından evde bile olsanız günlük kıyafetlerinizi değiştirmenizi ve en az 2 günde 1 duş almayı öneriyoruz.

  Bu 3 başlığı üşenmeden uygularsanız Corona virüs enfeksiyonundan önemli derecede kaçınmış olursunuz. Bir diş hekimi olarak ağız hijyeni açısından bir diğer tavsiyemiz de ağız gargarası kullanımı. Ağız gargaraları ağız hijyeniniz için bir tedavi değil, bir yardımcı araçtır. Bu yüzden her gün değil, 3 günde 1 kullanabilirsiniz.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz