Diğer
  Ana SayfaKoronavirüsKoronavirüs'e karşı dünyadan 3 iyi haber

  Koronavirüs’e karşı dünyadan 3 iyi haber

  -

  Yeni tip Koronavirüs’e (Covid-19) karşı dünya mücadele etmeye devam ediyor. Aşı ve ilaç çalışmaları deneyen ülkeler, insanlara müjdeli haberi vermek için adeta savaşıyor. Bugün ise ikisi Çin’den biri İsveç’ten olmak üzere 3 iyi haber geldi. Çin’de yapılan iki yeni araştırma hastalığı atlatanların kanından elde edilen plazmanın Kovid-19 tedavisinde işe yarayabileceğini gösterdi. İsveç Kraliyet Enstitüsü ise bir kişinin Covid-19 olup olmadığını ve virüse karşı antikor oluşturup oluşturmadığını çok çabuk bulabilen bir test geliştirdiklerini açıkladı.

  ÇİN’DEN ‘KAN PLAZMASI’ AÇIKLAMASI

  Çinli doktorlar Covid-19’u atlatanların kanından elde edilen kan plazmasının, Koronavirüs hastalarına verilmesinin fayda sağlayabileceğini belirledi.

  İngiliz Guardian gazetesinde yer alan habere göre, Çin’de iki ayrı hastanede çalışan doktorlardan oluşan iki araştırma grubu antikor  açısından zengin plazmayı durumu kritik olan 15 hastaya uyguladı ve pek çoğunda gelişmelerin olduğunu belirledi.

  Aynı habere göre 3 gün içinde, hastalarda daha önce ortaya çıkan nefes darlığı ateş ve öksürük gibi belirtilerde bu yöntem sayesinde düzelme emareleri görüldüğü bilgisinin altı çizildi.

  İsveç Kraliyet Enstitüsü araştırmacıları, bir kişinin Covid-19 olup olmadığını ve virüse karşı antikor oluşturup oluşturmadığını çok çabuk bulabilen bir test geliştirdiklerini duyurdu.

  - Advertisement -

  Testin onaylanması halinde önümüzdeki hafta Stockholm’de çeşitli hastanelerde sağlık personeli üzerinde test yapmaya başlanabileceği ifade edildi. Kraliyet Teknoloji Enstitüsünden Prof. Peter Nilsson, “Laboratuvarda yapılan araştırmalar, kandaki korona virüsüne karşı faydalı olup olmadığını ve bağışıklığını öğrenmektir. Umudumuz testin yakında Etik İnceleme Kurulu tarafından onaylanacağı ve sağlık sistemi içindeki personeli test etmek için büyük ölçekte kullanılmaya başlayabileceğidir. Nisan ayında günde 7 bin, Mayıs ayında 14 bin test yapabiliriz” ifadelerini kullandı.

  Avustralyalı bilim insanlarının yeni çalışmasına göredir parazit ilacı Koronavirüs’ü hücrede 48 saat içinde öldürebiliyor.

  Antiviral Research isimli akademik dergide yayınlanan rapora göre Monash Üniversitesi çalışanları parazit ilacını Koronavirüs içeren hücrelere uygulayarak olumlu sonuç elde etti.

  Bilim insanları söz konusu parazit ilacının virüsün viral yükünü azaltmaya ve insandan insana bulaşmasını sınırlayabileceği görüşünde.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....