Diğer
  Ana SayfaHaberKoronavirüs'e yakalanan ünlü oyuncu Burak Sergen entübe edildi

  Koronavirüs’e yakalanan ünlü oyuncu Burak Sergen entübe edildi

  -

  Sadakatsiz dizisinde ‘Haluk’ karakterini canlandıran oyuncu Burak Sergen, yaklaşık 10 gün önce koronavirüs‘e bağlı solunum sıkıntısı nedeniyle evde fenalaşmış ve hastaneye kaldırılmıştı. Ünlü oyuncudan endişelendiren haberi eski eşi Işıl Sergen verdi. Usta oyuncunun entübe edildiği belirtildi.

  ‘DAHA İYİ SOLUNUMA ULAŞABİLMESİ İÇİN ENTÜBE EDİLDİ’

  Sergen’in eski eşi Işıl Sergen ünlü oyuncunun son durumuna dair bilgi verdi. Instagram hesabından paylaşım yapan Işıl Sergen, şu ifadeleri kullandı:

  “Hastaneden son aldığımız bilgi doğrultusunda Burak bilinci açıkken kendisinin de bilgilendirilmesi sonucunda daha iyi solunuma ulaşabilmesi adına entübe edilmiştir.”

  “Sizlerden büyük ricam, haber yaparken oğlumun hassasiyetine önem göstermeniz ve babamızın iyi olacağına dair inancımızda yanımızda olmanızdır.”

  11 YAŞINDAKİ OĞLU DA COVİD-19’A YAKALANDI

  Burak Sergen ile 2018 yılında boşanan Işıl Sergen, “Çocuğumun için güçlü durmak zorundayım. Ateş topuna döndü hayatımız. Bir anda olabiliyormuş bunlar. Oğlum Cansın’la ayrı evde yaşıyoruz. Cansın Covid-19’u hafif atlatıyor. Ben semptom göstermiyorum çok şükür. Umarım oğlum babasına kavuşur” diyerek dua istemişti.

  - Advertisement -

  burak sergen

  BURAK SERGEN KİMDİR?

  9 Şubat 1961’de Ankara’da doğan Burak Sergen, sanatçı Semih Sergen’in oğlu ve Toprak Sergen’in ağabeyidir. 1984 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olduktan sonra staj görevini Bursa Devlet Tiyatrosu’nda gerçekleştirdi.

  Konya Selçuk Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Ankara Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olarak çalıştı. Ayrıca, televizyon ve sinema filmlerinde oynadı. Sergen, Devlet Tiyatroları’ndaki görevinin yanı sıra, Tiyatrokare, Tiyatro Baykuş gibi özel tiyatrolarda da yönetmen ve oyuncu olarak çalışmalarda bulundu.

  Sergen, ‘Kara Sevda’, ‘Çukur’ ve ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ gibi yapımlarda boy gösterdikten sonra ‘Sadakatsiz’ adlı diziyle izleyici karşısına çıkmıştı.

  Staj sonrası, Ankara Devlet Tiyatrosu’na tayin oldu. Halen Devlet Tiyatroları’ndaki görevine devam etmektedir. Devlet Tiyatroları’ndaki sanatçılık görevinin yanı sıra Ankara Devlet Tiyatrosu Müdür Yardımcılığı ve Müdürlüğünü yaptı.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz