Diğer
  Ana SayfaFitnessKoşarken diz ağrısından korunun

  Koşarken diz ağrısından korunun

  -

  Diz ağrıları koşucularda en sık görülen problemlerin başında geliyor. Bilinçli hareket ederek diz ağrılarından sakınabilirsiniz.

  ❶ Bacaklarınızı güçlendirin: Bacaklardaki en büyük kas grupları olan quadriseps ve hamstrings’leri güçsüz koşucuların, diğerlerine göre 3 ile 6 kez daha fazla diz ağrısına yakalandıkları biliniyor. Bu kasları güçlendirmek için haftada 3 kez 10×3 tekrardan oluşacak şekilde squat ve lunge egzersizleri yapabilirsiniz.

  ❷ Doğru hareket edin: Koşarken kalçalarınızla dizlerinizin aynı hizada olmasına, yere basarken dizlerinizin rahat bir şekilde kırılmış olmasına dikkat edin. Yere topuğunuzla değil, ayağın ayasıyla basmalısınız.

  ❸ Ayaklarınızı destekleyin: Ayaktaki dengesizlikler de diz kapağının dengesiz hareket etmesine yol açarak ağrıya neden olabiliyor. Özellikle içe basma gibi bir sorununuz varsa, ayağınızı destekleyecek bir aparata ihtiyacınız var demektir. Bu noktada bir hekimden destek almalısınız.
  egzersiz-topuAYIN ÜRÜNÜ
  Egzersiz topu
  Reebok fitness aksesuarları nihayet Türkiye’de. Sayısız ürünü barındıran aksesuarlar içerisinde Pilates Ring’lerinden Reactor Ball’lara, CoreBoard’lardan step tahtalarına kadar sizi egzersize ısındıracak rengârenk birçok ürün var. Life Fitness’ın distribütörlüğünü yapan EKS Dış Ticaret tarafından getirilen aksesuarlar arasında egzersiz topu favorimiz. Plastik PVC malzemeden yapılmış olan toplar özellikle patlama riskine karşı dayanıklı. Boy uzunluğuna göre üç değişik ebadı olan topların renkleri de oldukça neşeli. 1.60-1.72 cm’e 55 cm. çapında; 1.75- 1.88 cm’e 65 cm. çapında; 1.88 ve sonrasına ise 75 cm. çapında egzersiz topu tavsiye ediliyor. Fiyat›: 25 euro+ KDV.

  yarisa-var-misinizYarışa var mısınız?
  Amatör sporcuları bir araya getiren bir platform olan Yarış Takvimi’nin bu yılki ilk etkinliği 30 Ocak’ta İstanbul, Riva’da yapılacak olan 15K mesafeli ‘8. Riva Yol Koşusu’. Gönüllülerin çabalarıyla faaliyet gösteren Yarış Takvimi, başta uzun mesafe koşuları olmak üzere, duatlon ve triatlon yarışları organize ediyor. Yaristakvimi.com internet adresinde duyuruları yapılan koşulara amatör tüm sporcular katılabiliyor.

  - Advertisement -

  telefon-basinda-seksi-bacaklarTelefon başında seksi bacaklar
  Telefondasınız, karşı tarafın da kapatmaya pek niyeti yok, sohbet uzadıkça uzuyor. İşte bacakları çalıştırmak için harika bir fırsat! Ayakta dururken topuklarınızı birleştirin, ayak uçlarını dışarı doğru açın ve bir V oluşturun. Bu pozisyondayken dizleriniz ayak parmaklarını geçmeyecek kadar aşağı doğru kalçanızı alçaltın. Yukarı doğru kalkarken iç bacakları sıkın. Yavaş bir şekilde alçalıp yükselerek 20 tekrar yapın. (Tabii bir yandan konuşup bir yandan sayamayacağınıza göre yaklaşık olarak…) Son tekrarda dizlerinizin bükülü olduğu pozisyonda kalın, topuklarınızı yukarı kaldırıp indirerek bu kez de alt baldırlarınızı çalıştırın. Hâlâ telefon kulağınızda mı? O zaman bir set daha devam edin!

  Formsante Dergisi Ocak 2011 Sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz