Diğer
  Ana SayfaAktüelKoşu ayakkabısı seçmenin püf noktaları

  Koşu ayakkabısı seçmenin püf noktaları

  -

  mayis-2013-guncel-2-resim-2KOŞUDA SON TEKNOLOJİ

  Nike Flyknit Lunar1+ Çorap gibi sarıyor
  Ayakkabıların en önemli özelliği örgü yapısı ve minimum oranda dikiş kullanılması. Bu sayede ayağı ikinci deri gibi saran ayakkabı ultra yumuşak Lunarlon köpük tabanı ve hafif yapısıyla her adımda konforlu bir koşu deneyimi sunuyor. Fiyatı TL329.

   

  Adidas Boost- Enerji kapsülleri ile daha hızlı
  Diğer ayakkabılardan farklı olarak yastıklamasında kullanılan katı granül malzeme (TPU) şişirilerek tabanda binlerce küçük enerji kapsülüne dönüştürülmüş. Bu kapsüller atılan her adımda daha fazla enerji depoluyor ve her adımda geri veriyor. Fiyatı TL368.

   

  - Advertisement -

  Saucony Virrata- Hafif ve esnek
  Koşu ayakkabılarında minimal geometriyi başarıyla uygulayan markanın en hafif ve esnek antrenman ayakkabısı. Koşu sırasında ayağın doğal hareketine izin veriyor. Hızla kuruyan yapısıyla ıslak günlerde de rahatlıkla kullanılabiliyor. Fiyatı TL250.

   

  New Balance Minimus 10V2 – Çıplak ayakla koşar gibi
  Doğal koşu formunu destekleyen minimal bir model. Vibram tabana sahip ayakkabıda koşu sırasında ayaklar daha fazla çalışıyor. Fiyatı TL245.

   

  Asics Gel- Noosa Tri 8- Triatletlerin tercihi
  Özellikle triatletlerin tercih ettiği bir yarış ayakkabısı olan Noosa 8, jel yastıklama sistemi ile şokları absorbe ediyor. Hafif medial desteği ile özellikle uzun mesafelerde artan pronasyona destek oluyor. Çok geniş gözenekli üstü ile yüksek hava alıyor. Fiyatı TL289.

   

  Puma Mobium- Kedi patisinden esinlendi
  Kedi patisinden ilham alınarak tasarlanan Mobium, koşma esnasında kedilerin patileri gibi açılma ve kapanma sağlayarak ayakların yüzde 6,3 biçim değiştirme oranına yüzde 100 uyum sağlıyor. Fiyatı TL349,50.

   

  Aytaç Özkardaş GOZZI

  Formsanté Dergisi Mayıs 2013 Sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz