Diğer
  Ana SayfaRöportajKoşullara dayanıklıyım! İddialıyım!

  Koşullara dayanıklıyım! İddialıyım!

  -

  MERVE BÜYÜKSARAÇGüzelliği tescilli olan Merve Büyüksaraç on parmağında on marifet olan isimlerden biri. Survivor yarışmasına katılmadan birkaç gün önce bir araya geldiğimiz Büyüksaraç, iddialı, kararlı ve azimli güzellerden olduğunu bize gösterdi…

  Çocukluğundan beri babasıyla birlikte dalış yapan, sporu hayatının anlamı haline getiren Büyüksaraç, zorlu koşullar karşısında dayanıklı olduğunu iddia ediyor. İncecik vücuduna rağmen tek korkusunun aç kalmak olduğunu söylediğinde şaşırmamak elde değil. Survivor yarışmasına gitmeden hemen önce sorularımızı yanıtlayan bu güzel ve genç kadını yakından tanıdığınızda siz de şaşıracaksınız…

  Herkesle dostluk kurabilirim ama saygılı olunduğu sürece çünkü ben insanlara çok saygılı davranıyorum ve aynı saygıyı da karşımdaki insanlardan bekliyorum.

  Dünyanın birçok yerinde dalış yaptım
  Sağlıklı yaşam sizin için ne anlama geliyor?
  Benim için sağlıklı yaşam; bol bol su içmek, dengeli beslenmek anlamına geliyor. Dengeli demek hayvansal protein, karbonhidrat ve sebzeleri gerektiği şekilde tüketmek demek. Spor yapmak da bunların içinde.

  - Advertisement -

  Spor yapıyor musunuz?
  Hayatım boyunca spor yaptım. Eski yüzücüyüm ve hala da yüzüyorum. Survivor yarışmasına hazırlanmak için de yüzmeye ağırlık verdim. Her gün fitness yaptım. Dokuz yaşımdan beri dalıyorum. 150’den fazla dalışım var. Serbest 16 metreye iniyorum, tüple 36-38 metreye kadar indim. İki yıldızım var ve lisanslı bir dalgıçım.

  Dalmak sizin için ne ifade ediyor?
  Dalmak benim için çok keyifli bir spor. Zaten babam dalgıç ve çocukluğumdan beri bana bu sporu aşıladı. Çocuk yaşlardan itibaren babamla pek çok dalış yaptım. Dünyanın birçok yerinde daldım. Kızıldeniz’in her yerinde, Mısır’da, Afrika’da… Dalış, hayatım boyunca da yapmak isteyeceğim bir spor.

  Yarışmaya çok iyi hazırlandım
  Survivor yarışmasına nasıl hazırlandınız?
  Survivor’a bol bol yemek yiyerek hazırlandım. Yaklaşık beş kilo aldım. Şu an en şişman halimdeyim. Çok fazla spor yapıyorum. Yarışmaya hazırlanırken güçlü olmanın yanında bir de doğada yaşamayı bilmek gerekiyor. O yüzden internetten araştırmalar yaptım.

  nisan-2012-stil-resim-2Haftada kaç gün spor yaptınız?
  Aslında her gün çalıştım. Kendi hocamın hazırladığı bir program var, onu uyguladım. Her gün yapılmaması gerektiği için yarışmaya gidene kadar bir gün omuz ve bacak çalışıp, bir gün karın ve kol çalıştım. Fitness programım bittikten sonra bir saat yüzdüm. Yüzmeye gitmeyeceksem yarım saat yüksek tempoda koştum. Yoga yaptım. Yoga, çok keyifli bir spor, bu sayede vücudumu esnettim.

  Zor koşullarla baş etmek konusunda iyi misiniz?
  Zor koşullara dayanıklı biriyim ve iddialıyım. Açlık dışında başka bir şey beni korkutmuyor.

  Tatlıyı çok seviyorum
  Günlük beslenme düzeniniz nasıl?
  Sabahları uyandığımda hiç aç olmadığım için pek kahvaltı yapamıyorum. Çok sağlıklı değil, biliyorum. Kahvaltı edersem de müsli yiyorum. Her gün neredeyse yarım litre süt içiyorum. Suyu bazen çok içiyorum bazen de hiç içmiyorum. Kola ve asitli içecekleri sevmiyorum. Hatta asitli bir şey içeceksem gazoz gibi içi görünen sıvıları içmeyi tercih ediyorum. Cips, kızartma hiç yemiyorum. Tatlıyı çok seviyorum. Çikolata ya da sütlü tatlıyı kilolarca yiyebilirim. Eti çok fazla tüketiyorum ve protein ağırlıklı besleniyorum. Ama sebze de yiyorum. Balık ve meyve çok sevmiyorum. Devamı diğer sayfada  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz