Ana Sayfa Pozitif Kuantum koçları nasıl çalışıyor?

Kuantum koçları nasıl çalışıyor?

27012014 kuantum3Bebekken sahip olduğumuz bu nefesi nasıl kaybettik?

Bir bebekken nefesimiz doğaldı. Tamdı, bütünseldi, bağlantılıydı. Sistemimizde hiçbir ayrım, korku, endişe, sevgisizlik, mutsuzluk, acı hakim değildi. Her şey saf bir sevgiydi. Kendimizi bir bakıma değersiz, önemsiz, başarısız hissettik. Kendimizi diğer parçalarımızdan, özümüzdeki mükemmellikten ayırdık. İki-üç yaşından sonra zihin devreye girdiği andan itibaren ve ilk otoriteyle, anne ve babanın nefes alışkanlıklarıyla, dayatmalarıyla, yaşadığımız deneyimlerle oluşturduğumuz inanç sistemleriyle, onlara yüklediğimiz anlamlarla, düşünce kalıplarıyla nefesimizi bozmaya başladık.

 

Peki nasıl düzelteceğiz?

Zihin farkındalığı ile… Zihnimizi ve düşüncelerimizi tanımak, hayatımıza olan yansımalarını gözlemleyebilmek hayatımızın güzelleşmesi için gerekli olan kapıları açan bir anahtar oluyor. Eğer zihnimizin evrenle, doğayla uyum içinde işleyiş yasalarını bilirsek, bu hayatımızı kolaylaştırır ve bizi üzerimizde taşıdığımız yüklerden özgürleştirir. Burada zihinle savaşmaktan, onu suçlamaktan, değiştirmeye çalışmaktan bahsetmiyorum. Bahsettiğim şey, onu özgür bırakmak… Bunun içinse ilk yol, doğal nefesimize engel olan düşünceyi, inancı fark etmek ve onun ötesine geçmektir.

 

Bunu nasıl gerçekletiriyorsunuz?

Danışan geliyor ve önce kuantum koçluk çalışması ile hayatına, iş, aşk, arkadaşlık ilişkilerine, anne-baba ilişkilerine bakıyoruz, 0-6 yaş arasında oluşturduğu inanç kalıplarına bakıyoruz. Daha sonra bununla ilgili olumlamalar çıkartıyoruz. Ardından nefes analizi yapıyoruz. Analizde nefesin gitmediği yerleri buluyoruz ve bunlar da bize kişinin hangi konularda takıldığını gösteriyor. Örneğin sevgiyi alamayan, veremeyen, ilişkilerde ilgili problemler yaşayan kişinin göğsüne nefesin gitmediğini gözlemliyoruz. Yaşamla, ilerlemeyle, kendini gerçekleştirmeyle ilgili korkuları olan kişinin karnına nefes gitmiyor. Ya da diyaframın olduğu bölgede, korku kemeri dediğimiz yerde tıkanıklık varsa bu bize kişinin güven sorunu olduğunu gösteriyor. İşte bu nedenle koçluğu nefes analizi öncesinde yapmak çok önemli… Yani koçluk ve kişinin orada yaşadığı anlamlar, düşünce kalıpları ve inanç sistemleri nefesini etkilediği için bu çalışmaya “Kuantum nefes koçluğu” diyoruz. Daha sonra nefesin gitmediği yerleri, gerekli olan olumlamalarla ve aküpresür noktalarıyla çalışarak nefesi açıyoruz. Sonraki seanslarımızda ise hedefleriniz doğrultusunda ilerlemeye başlıyoruz. Çalışmalar 21 gün sürüyor, yedi gün dinleniliyor. Üç aylık çalışmanın sonunda dört günlük kursumuz oluyor. Dört günün sonunda kişi kendi kendine seans yapmayı tamamen öğreniyor ve altı ayı tamamlamak için kalan üç ay çalışmalarını kendi kendine yapabiliyor. Kuantum koçluğu ile nefes terapisi birleştiğinde mucizevi sonuçlar ortaya çıkıyor.

 

Olumlamalarınız sonuç vermediyse;

* Olumlu dil kalıbı kullanmamışsınızdır.

* Olumlamayı bilinçli zihin esnasında yapmışsınızdır.

* Hissetmeden tekrar etmişsinizdir.

* Olumlamalarınızı 21 gün hiç durmadan sabah akşam aralıksız ve gönülden tekrar etmemişsinizdir. Bir kere 21 gün deneyin ve görün.

 

İstediklerimiz neden olmuyor?

Çok basit ama önemli bir nokta var. Birincisi insan ne istediğini tam biçimlendirip söylemiyor. Ya da söylüyor ama ardından hemen kendine çelmeyi takıyor ve “Nasıl olacak ki?” demeye başlıyor. Oysa sistem diyor ki ne istediğini söyle ve aradan çekil… Bizim gerçekten istediğimiz her şey aslında olmuştur ama tahmin ettiğimiz yollarla olmamıştır. İstediğiniz evi almak için, şu evi satarım, bankadan kredi alırım gibi planlar yapmaya başladınız mı asla olmaz. İstek belirlenip talep edilip serbest bırakıldı mı sistem bir süre sonra onunla ilgili durum ya da kişi çıkartır karşınıza… İşte o zaman eyleme geçme ve plan yapma zamanıdır.

 

Kuantum Nefesi

Her gün yaklaşık 20 bin kere nefes alıyoruz. Ya da aldığımızı zannediyoruz. Çünkü bir nefes analizi yapıldığında kimimizin göğsüne, kimimizin karnına nefesin gitmediği ortaya çıkıyor ve buna geçmişimizden getirdiğimiz düşünce kalıpları neden oluyor. Kuantum koçluğu ile nefes terapisi birleştiğinde düşüncelerin iyileşmesi nefesi, nefesin iyileşmesi düşünceleri olumlu etkiliyor. Sorularımızı yanıtlayan Nefes Koçu Tuba Kaytaş, “Nefesinizi açarak kendinize daha güzel olasılıklar yaratabilirsiniz” diyor.

 

Deneyin!

Zihnimi ve kalbimi içimdeki bilgeliğe ve sınırsız kaynağa açıyorum. Bu kaynağın hayatımı en güzel şekilde yönetmesine, onu kolaylaştırmasına, hayatıma sevgi, bolluk ve bereket getirmesine izin veriyorum. Güzel bir başlangıç için bu olumlamayı 21 gün boyunca sabah kalkar kalkmaz ve gece uyumadan önce en az 21 kere tekrar edebilirsiniz.

 

Yazı: Yaprak ÇETİNKAYA

Pozitif Dergisi Sayı 2

 

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here