Diğer
  Ana SayfaEditördenKüçük değişimler; büyük farklar

  Küçük değişimler; büyük farklar

  -

  Yeni yılın ilk günleriyle birlikte yeni hedefleriniz için yol almaya başlamış olacaksınız. Yeni hedefler derken hayatınızı baştan aşağı değiştirmekten bahsetmiyoruz. Yaşam şeklinizde, algılarınızda ve fiziksel rutininizde yapacağınız küçük oynamalar, küçük değişikliklerden bahsediyoruz. Bir restorana gittiğinizde yemeğinizin henüz tadına bakmadan tuz eklemek yerine garsondan kırmızı biber, kekik, karabiber, nane isteyip bunları yemeğinize ekleyin. Sonra tadına bakın ve tuz eklemek isteyip istemediğinize bu şekilde karar verin. Evinizde sofra kuracağınız zaman masaya tuz koymayabilirsiniz. Tuzun erken yaşta yeme alışkanlıklarında yer edinmesinin, ilerleyen dönemlerde sağlık sorunlarını beraberinde getireceğini unutmayın. Yemek masasına tuzluğu koymayarak başta çocuğunuza, tüm çevrenize büyük bir iyilik yapacağınızı aklınızdan çıkarmayın. 

  Ocak ayını ve yılın kalanını daha hafif geçirmek için yiyeceklerinizi çiğ tüketmeyi deneyebilirsiniz. Böylece temiz beslenerek vücudunuzun kendini yenilemesine fırsat tanırsınız. Çiğ ve temiz beslenmek isteyenlere öneriler ve tarifleri derginizin sayfaları arasında bulacaksınız. 

  Her yıl olduğu gibi bu yıl da daha fazla yürümek, daha fazla spor yapmak için kendinize söz vermelisiniz. Formsanté ile birlikte hediyeniz olan Sağlıklı Yaşam Ajandası’na 2016 yılı içerisinde katılabileceğiniz koşu, maraton, bisiklet turu gibi etkinlikleri not alın. O tarihe kadar da fiziksel olarak hazır olacağınız bir program belirleyin. 

  Son olarak, hayatın tadını doyasıya çıkarabilmek için motivasyonunuzu yüksek tutun. Bunun için sevdiklerinizin yanında olun ve her fırsatta sevginizi onlarla paylaşın. 

  İçinizdeki yaşam enerjisinin tüm yıl boyunca yükseklerde olacağı bir yıl diliyoruz… 

  - Advertisement -

  Ruken Akbay Gürtaş 
  Genel Yayın Yönetmeni  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz