Ana Sayfa Güzellik KÜÇÜK dokunuşlar BÜYÜK değişimler

KÜÇÜK dokunuşlar BÜYÜK değişimler

agustos-2012-estetik-resim-1

Hep göbeğimizdeki fazlalıktan ya da yüzümüzdeki kırışıklıklardan şikayet edecek değiliz ya. Bazen kimsenin görmediği halde her aynaya baktığımızda gözümüze batan o ufak kusurla yaşamak da zor olabiliyor. Bu durumda ise devreye küçük ve farklı müdahaleler giriyor.

Bel gamzesi estetiği
Daha çekici bir vücuda sahip olmak isteyenlerin tercihi olan bel gamzesi estetiği ince kanüllerle yapılıyor.

Zayıflamada yeni bir yöntem
Soğuk hava dalgaları acı çekmeden fazlalıklardan kurtulmanıza yardımcı oluyor.

Kaş kaldırma
Genç bir görünüm için yapılan kaş kaldırma işleminde bazen botoks bazen de cerrahi müdahaleden yardım alınıyor.

Gıdı toparlama
Sarkan gıdıyı toparlamak için cerrahi müdahale istemeyenlerin yardımına ameliyatsız uygulamalar yetişiyor.

Burun ucu operasyonu
Daha güzel bir buruna sahip olmak için bazen küçük bir burun ucu operasyonu yeterli olabiliyor.

agustos-2012-estetik-resim-2❑ Bel gamzesi estetiği
Belde gamze için de estetik yaptırılır mı demeyin! Son yıllarda çok tercih edilen yöntemlerden biri de bel bölgesindeki gamzeler. Uzmanlar özellikle son yıllarda moda olan düşük bel pantolonlar ve mini bikini modelleri nedeniyle bu gamzelere olan ilginin arttığını belirtiyorlar. Venüs gamzesi olarak isimlendirilen bel gamzelerinin daha çok 18-30 yaş arasındaki kadınlar tarafından tercih edildiğini söyleyen Op. Dr. Hasan Fındık, “Venüs gamzesi hem erkekte hem de kadınlarda görülen hemen poponun üst kısımlarında bulunan iki gamzedir. Venüs gamzesi çekici olarak algılanıyor. Bele yapılan bu uygulama çoğunlukla genç kızlar tarafından tercih ediliyor” diyor.
Bele yapılan gamze estetiği her bir taraf için 20 dakika yani toplam 40 dakika süren bir işlem. Op. Dr. Fındık, “Gamzelerin simetrik olarak iki taraflı yapılma zorunluluğu bulunmuyor” diyor. Bu uygulama için gamzelerin yapılacağı bölgeye kürdan büyüklüğünde iğnelerle giriliyor ve deri altındaki yağa yönelik milimetrik büyüklükte bir liposuction işlemi gerçekleştiriliyor. Operasyondan sonra hasta kolaylıkla gündelik yaşamına dönebiliyor.

❑ Burun ucu operasyonu
En çok tercih edilen estetik operasyonların başında yer alan burun estetiğinde artık mükemmel küçük burunlar yerine yüzün geneliyle uyumlu, ameliyat olduğu anlaşılmayan doğal burunlar tercih ediliyor. 20’li yaşlarda burun estetiği için başvuranlarda daha küçük ve kalkık burunlar tercih edilse de, belli bir yaş üstündeki kadınlara burun ucuna yapılan küçük operasyonlar öneriliyor. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çağrı Sade, “Burun ucu operasyonu lokal anestezi ile sedasyon altında yapılıyor. Bu işlem yaklaşık iki saat sürüyor. Dışarıdan hiçbir iz görünmüyor. Burun ucunun çok sivri, eğik, kalın, sarkık, normalden daha geniş olması gibi durumların tümünde uygulanan basit bir operasyon. Burnun uç kısmındaki kıkırdaklar bazı kişilerde birbirinden ayrı ve büyük olabiliyor. Tıpta bu duruma Bulböz Burun (Bullbous Nose) adı veriliyor. Karşıdan bakıldığında burun ucu ortadan ayrıkmış gibi görünüyor. Burun ucuna yapılan müdahaleden sonra değişiklik hemen fark edilebiliyor. Burnun başka bir yerine dokunmadan sadece uç kısmındaki kıkırdak dokuya yapılan küçük bir müdahale oluyor” diyor.
Burun kanatlarının aşırı büyük olması, burun deliklerinin de çok geniş gözükmesine neden oluyor. Ayrıca burun kanatlarında asimetri varsa, hasta bu operasyona uygun anlamına geliyor. Op. Dr. Akın Demiralay, “Eğer burun ucu aşağı doğruysa ve bu eğim normal sınırlarının dışındaysa, hastanın nefes almasında sıkıntıya da neden oluyor. Bu durumda da yine Tip Plasty yani burun ucu kıkırdaklarının yeniden şekillendirilme işlemi en uygun yöntem oluyor. Açık burun ameliyatı denilen basit bir teknikle yapılan bu işlem, yaklaşık olarak 20-25 dakika sürüyor ve sınırlı uyuşturma ile ameliyathane koşullarında gerçekleştiriliyor. Bu teknik burun ve dudak açısını ayarlamak için de en ideal yöntem. İşlemden sonra alçı ve tampon koymak gerekmiyor. Böylece operasyon sonrasında hasta nefes almada sıkıntı yaşamıyor. Yüzde morarma olmuyor, burunda oluşabilecek ödem de birkaç gün içerisinde azalıyor. Operasyondan hemen sonra hastalar evine dönebiliyor” diyor.

Devamı diğer sayfada

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here