Diğer
  Ana SayfaSağlıkLiposuction ile Yağ Aldırma Ameliyatı

  Liposuction ile Yağ Aldırma Ameliyatı

  -

  21062013 probiyotik2Liposuction tıptaki diğer adıyla lipoplasti, vücutta belirli bölgelerde birikmiş yağların alınıp sağlıklı ve estetik olarak hoş görünmesini sağlayan yağ aldırma yöntemidir. Kalıtsal faktörler, sağlıksız ve zararlı beslenme, sporun olmadığı bir hayat tarzı vücuttaki zararlı yağ oranını arttırır. Zaman ilerledikçe bu yağlar inatçı hale gelirler.

  Siz her ne kadar diyetler yapıp spora başlasanız da vücudunuza yerleşen bu istenmeyen yağlardan kurtulamazsınız. Vücudunuzun belli bölgelerinde biriken bu yağlar, estetik olarak orantısız ve asıl yapınızdan farklı bir görüntü oluşmasına sebep olur. Genel sağlığı yerinde olup, diyet ve egzersiz yapmasına rağmen bölgesel yağlanmalar engellenemiyorsa liposuction yöntemi ile bu yağlar alınabilir.

  Lazerle Yağ Aldırma Nedir?
  Lazerle yağ aldırma yöntemi olan liposuction ile vücuttaki yağ dokusunun içine incecik fiber optik kablolar yardımı ile lazer enerjisi aktarılır. Bu enerji sayesinde bölgedeki yerleşmiş yağlar parçalanır ve yok edilir. Fiber kabloların aktardığı bu enerjinin bir kısmı cildin alt tabakasına yerleşir. Bu sayede gevşemiş olan cilt sıkılaşır ve toparlanır. Yağ aldırma uygulamalarında son aşama olarak ciltte toparlanmanın görüldüğü tek yöntemidir. Bu sebeple lazer liposuction günümüzde en fazla tercih edilen yağ aldırma yöntemlerinden biri halini almıştır.

  Lazerle Yağ Aldırma (Liposuction) Nasıl Uygulanır?
  Operasyondan önce vücuttan hangi yağların alınacağının analiz edilmesi gerekilir. Herhangi bir şekilde spor ve diyetle vücuttan atılamayan bölgesel yağlar tespit edilir. İşlemin yapılacağı bölge işaretlenir. Daha sonra bölgenin foto-termal enerjiden korunabilmesi adına işlem yapılacak olan işaretli alana lokal anestezi uygulanır. Fiber optik kablolar ile lazer enerjisi yağ dokusunun içine gönderilir. Operasyondan önce yapılan analizler doğrultusunda karar verilen seviye ile yağ dokusuna enerji verilir. Bu sayede yağ dokusu parçalanır ve yok edilir. Uygulama lazerle yapıldığından dikiş gerektirmez, sadece bölgeye baskı yapacak bandaj uygulanır. Aynı şekilde sadece işlem yapılan bölgeye lokal anestezi uygulandığından şişlik ve morluk oranı çok daha az olur.

  - Advertisement -

  Klasik Yağ Aldırma Estetiği Nasıl Uygulanır?
  Yağ alımı için ciltte küçük ve belirgin olmayan kesikler açılır. Kanamanın ve oluşabilecek herhangi bir travmanın engellenmesi için vücuda sıvı bir solüsyon enjekte edilir. Daha sonra ince ve kısa bir boru yani kanül açılan kesiden içeri sokulur ve ileri geri hareketler ile yağ dokusu gevşetilir.

  Yerinden oynatılan fazla yağlar cerrahi vakum ya da kanüle bağlanan şırınga ile dışarı alınır. Operasyon tamamlandıktan sonra işlem yapılan bölgelere baskı yapan destekler ya da elastik bandaj uygulaması yapılır. Bu sayede bölgede oluşabilecek olan şişlikler kontrol edilebilir ve vücut yeni yapısına kavuşmuş olur. Bunun dışında ciltteki kesilere küçük ve geçici sondalar konularak deri altında oluşabilecek kan sızıntılarının atılması sağlanır. İşlem yapılan bölgelerdeki şişliklerin inmesi birkaç ayı bulabilir. Şişlikler tamamen indikten sonra vücudunuzun yeni formunu net bir şekilde görebilirsiniz.

  21062013 probiyotik2 thumb307
  Yağ Aldırma Estetiği(Liposuction) Kimlere Uygulanabilir?
  Diyet ve egzersiz yaparak istenmeyen yağlarından kurtulamamış olan bireylere cinsiyet fark etmeksizin yapılabilen bir uygulamadır. Cildin sıkı ve elastik bir yapıda olması ve kas yapısının iyi olması iyileşme sürecini hızlandırır.

  Yağ Aldırma Estetiği(Liposuction) Hangi Bölgelere Uygulanabilir?
  Vücuttaki farklı bölgelerde birikmiş inatçı yağ dokuları bu işlemle kolayca kaldırılabilir.
  • Kalça bölgesi, uyluklar, bacakların iç kısımları, baldırlar, ayak bilekleri
  • Karın ve bel bölgesi
  • Kolların üst kısımları
  • Göğüs kafesi
  • Yüz bölgesinde yanaklar, çene ve boyun bölümüne uygulanabilir.

  Tek başına uygulanabildiği gibi; göğüs küçültme, karın ve yüz germe gibi diğer estetik operasyonlarla birlikte de yapılabilir.

  Liposuction öncesi sonrası resimleri yayınlamak bizim ülkemizde yasak ancak plasticsurgery sitesinde birkaç örnek fotoğraf görebilirsiniz. https://www1.plasticsurgery.org/before_and_after_photo_gallery/?procedure=Liposuction

  Yağ Aldırma Estetiğini Kimler Yaptırmamalı?
  • Yağ aldırma estetiği obezite tedavisinde uygulanmaz.
  • Yapısı sarkmış ve gevşemiş olan deriye uygulanmaz.
  • Selülit tedavisi için uygulanmaz.

  Yağ Aldırma Estetiği Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
  Liposuction uygulamasını yaptırmaya karar vermiş olan adayın genel sağlık durumu, kullandığı ilaçların bilgisi, daha önce geçirdiği tedavi ve ameliyatların bilgisini plastik cerrahına verip, bu bilgilerin detaylı bir şekilde incelenmesi gerekilmektedir. Operasyon sırasında risk yaratabilecek faktörlerin tespit edilip önleminin alınılmalıdır. Uygulama öncesinde sigara, alkol, kafein, bitki çayı, vitamin takviyesi kullanımının kesilmesi gerekir.Hasta kanama riskini olabildiğince azaltmak adına aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları kullanmayı kesmelidir.

  Liposuction ( Yağ aldırma ) hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz https://www.estecenter.com/yag-aldirma-estetigi-liposuction sayfasına başvurabilirsiniz.

   

  Bu bir ilandır.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....