Diğer
  Ana SayfaGüzellikMakyaj saati çalışıyor

  Makyaj saati çalışıyor

  -

  Güzelleşmek için vaktim yok bahanesini bir kenara bırakın ve en kısa zamanda en güzel olmak için elinizi çabuk tutun!

  1 DAKİKADA NELER YAPABİLİRSİNİZ?

  1 – Yüzünüz güzel görünsün istiyorsanız pudrasız çıkmayı aklınızdan bile geçirmeyin. Yapacağınız ilk şey bir toz pudra sahibi olmak. Makyaj uzmanları toz pudrayı elinize biraz döküp, yanaklarınıza ve boynunuza sürmenizi ardından, üzerinden fırçayla geçip dağıtmanın en kolay yol olduğunu belirtiyorlar.

  haziran-2012-makyaj-2-resim-1
  2 – Bir dakikanız dahi olsa rujunuzu iyi seçmelisiniz. Bunun için tercihinizi sezonun modası koyu pembe, turuncu, kırmızı ya da çekici bir bordodan yana yapabilirsiniz. Rujunuzun dağılmaması için üzerine biraz pamukla bastırarak destek verebilirsiniz.
  haziran-2012-makyaj-2-resim-2
  3 – Bir dakikanızı sadece gözlerinize ayırmak istiyorsanız dağılmasını önlemek için açık tonlarda farları tercih edebilirsiniz. Gözlerinizin altındaki morluklar için de bir kapatıcı sürmeyi ihmal etmemelisiniz.
  haziran-2012-makyaj-2-resim-3
  Rujunuzu sürmeden önce dudağınızın etrafına rujunuzla aynı tonda bir dudak kalemi kullanabilirsiniz.

  - Advertisement -

  4 – Bir kadının ne kadar bakımlı olup olmadığı tırnaklardan belli olur. Ojelerinizi bir dakika içerisinde yenilemeniz mümkün. Eğer kurumasını beklemeye vaktiniz yoksa bir oje kurutucu kullanmayı da unutmamalısınız.
  haziran-2012-makyaj-2-resim-4
  5 –
  Aynı anda birçok özelliğe sahip olan ürünler zamanı olmayanların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Örneğin hem nemlendirici hem aydınlatıcı olan ürünler ya da hem dudak parlatıcısı hem de yanaklara renk verenler bu grupta yer alıyor. Bu ürünleri zamanınız olmadığında çok rahat kullanabilirsiniz.
  haziran-2012-makyaj-2-resim-5
  6 – Eğer saçınıza ayıracak beş dakikanız varsa en kolay çözüm saçınızı arkadan at kuyruğu şeklinde toplamak olmalı. Saçınızı önce tarayabilir sonra yatışması için bir saç serumu kullanabilirsiniz.
  haziran-2012-makyaj-2-resim-6
  7 – Beş dakikada güzelleşmek mi istiyorsunuz? O zaman cildinize beş dakikalık bir bakım da yapabilirsiniz. Bunun için peeling uygulayabilir ve siyah noktalardan kurtularak cildinizin parlamasını sağlayabilirsiniz.
  haziran-2012-makyaj-2-resim-7haziran-2012-makyaj-2-resim-8
  Nilgün YILDIZ

  Formsanté Dergisi Haziran 2012 Sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz