Diğer
  Ana SayfaGüzellikMakyajınızı kimse göremeyecek

  Makyajınızı kimse göremeyecek

  -

  Hem makyaj yapayım hem de makyaj yapmamış gibi görüneyim demek bir çelişki gibi dursa da aslında değil. Sezonun gözdesi doğal makyajla yüzünüzde hiçbir şey yokmuş gibi görünebilirsiniz.

  Makyajınıza başlamadan önce yüzünüzün temiz olduğundan emin olmalısınız. Bunun için yüzünüzü bir temizleme sütüyle iyice temizleyin. Makyajdan önce yüzünüzü, nemlendirici kreminizin yardımıyla iyice nemlendirmeyi de unutmayın.
  ● Doğal bir makyaj için ilk şart doğru fondöteni seçmek oluyor. Eğer cilt tipinize uygun bir fondöten seçerseniz istediğiniz gibi görünebilirsiniz. Cilt tonunuza yakın bir renk seçmeye özen gösterin. Ayrıca fondötenin ışığı yansıtma özelliği olursa aydınlık bir görünüm de verir.
  ● Cildinizdeki lekeler için kapatıcı kullanabilirsiniz. Eğer varsa kırmızılıkları da kapatıcıyla kamufle edebilirsiniz. Kapatıcınızı seçerken de cilt tonunuzla aynı olmasına dikkat etmelisiniz. Farklı bir ton cilt renginizi kötü gösterebilir
  ● Allık seçerken şeftali tonlarını kullanırsanız doğal bir görünüm elde edersiniz.
  ● Far rengi seçiminde mümkünse açık kahve, bej ve şeftali tonlarını kullanmalısınız.
  ● Kirpiklerinizde ise sarışınsanız kahverengi; esmerseniz siyah rimel kullanabilirsiniz.
  ● Doğal makyajın en önemli kuralı ise dudak rengidir. Dudaklarınızda koyu renkler yerine ya sadece parlatıcı kullanmalı ya da açık tonları tercih etmelisiniz.

  mart-2012-puf-noktasi-resim-2
  mart-2012-puf-noktasi-resim-3
  Nilgün YILDIZ

  Formsante Dergisi Mart 2012 Sayısı  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz