Diğer
  Ana SayfaGüzellikManikürde doğal trend

  Manikürde doğal trend

  -

  Tırnakları ve elleri güzelleştirmenin en iyi yolu manikür. Tırnak etlerinin alınmasına gerek bırakmayan en yeni manikür ürünleri ve yöntemleri tırnaklara sağlıklı güzelliği müjdeliyor.

  Manikür tırnakların temiz ve güzel bir görünüm alması, ellerin daha bakımlı ve zarif durması için yapılıyor. Ancak hijyen kurallarına dikkat edilmeden yapılan manikür çok ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Çünkü, manikür sırasında, tırnak etlerinin kesilmesi, virüslerin kolaylıkla alınmasına yol açabiliyor Geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye gelen ve eğitim veren Mavala'nın Londra'daki manikür okulunun eğitmeni Mrs. Jenny Wiles, herkese tırnak etleri kesilmeden de oldukça başarılı ve sağlıklı bir şekilde manikür yapılabileceğini gösterdi.

  Tırnak sağlığını neler etkiliyor?

  Doğumdan 3 yaşına kadar tırnaklar son derece yavaş bir biçimde uzuyor; ayda sadece 3 mm. 3 yaşından 40 yaşına kadarsa büyüme hızı ayda yaklaşık 2-3 mm hızında oluyor. Tabii bu büyüme hızında ve tırnakların sağlıklı görünmesinde pek çok iç ve dış faktörün etkisi var.
  Dış faktörler: Güçlü kimyasal maddeler, darbeler, suyla aşırı temas, aşırı sıcağa maruz kalma gibi dış faktörler tırnağın büyümesini yavaşlatıyor ve tırnağın yumuşak olmasına neden oluyor.
  İç faktörler: Alerjiler, amino asit ve vitamin eksikliği, romatizma ve yüksek ateşli hastalıklar tırnak yapısında bozukluklara yol açıyor.
  Psikolojik faktörler: Psikolojik travmalar nedeniyle de tırnakların sağlıklarını kaybetmesine ve yüzeyinde çukurlar oluşmasına neden oluyor.

  1-Asetonlu pamuğu tırnağınıza bastırın ve 1-2 saniye o şekilde tutun. Ardından ojeyi bir iki dokunuşla temizleyin. Bu işlemi oje tamamen çıkana kadar tekrarlayın.

  2-Tırnaklarınızı karton törpü yardımıyla şekillendirin. Bu işlemi yaparken tırnakların köşelerini çok derinleştirmekten kaçının.

  - Advertisement -

  3-Tırnak etlerinizin etrafına tırnak eti çıkarıcı ürünü uygulayın. Tırnak etleriniz yumuşadıktan sonra bu ölü deriyi, çubuğa sarılı pamuk yardımıyla alın.

  4-İnatçı tırnak etlerini tahta çubuk yardımıyla geri itin. Çubuğu ayni zamanda tırnaklarınızın içini temizlemek için de kullanabilirsiniz.

  5-Tırnak besleyici ürünü sürerek manikürü tamamlayabilir ve oje sürmeye geçebilirsiniz  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz