Diğer
  Ana SayfaİlişkiMarifet chi enerjisinde

  Marifet chi enerjisinde

  -

  Sözümüz, cinsel yaşantılarının monotonluğundan şikayet edenlere… Enerjik ve uyumlu bir insel birliktelik için Çinlilere kulak vermeye ne dersiniz? Onların yüzyıllar önce keşfettikleri Chi, yani yaşamsal enerjiyle ilişkinizi yeniden renklendirebilirsiniz…Üstelik, kırmızı yastıklar,mumlar ve solunum egzersizleri gibi sın derece basit yöntemlerle…

  Onu görmeniz, duymanız mümkün değil… Aynı zamanda ona dokunmanız da.. Fakat, vücudunuzdaki tüm hücrelerinizle hissedebilirsiniz. Neyi mi? Çinli bilgelerin yüzyıllar önce keşfettikleri ve günümüzün bilim dünyasının da kabul ettiği yaşamsal enerjiyi! İşte Feng Shui, bu yaşamsal enerjiye Chi diyor… Chi, cinsel yaşantınızı alevlendiren bir kıvılcım, sınırlarınızı zorlayan esrarengiz bir enerji… Siz de cinsel birlikteliğinizin heyecanını yitirdikten yakınıyorsanız, artık böyle bir sorununuz olmayacak! Çünkü, Chi'yle cinsel yaşantınız yeniden eski heyecanını kavuşacak. Üstelik, tüm evinizi baştan sona Feng Shuy'ye göre düzenlemeniz de şart değil. Çünkü, işin püf noktası, yastık, koku ve mum gibi ayrıntılarda saklı!

  Kırmızı mumlar, mavi resimler…

  Feng Shui'nin temel prensiplerinden biri Tao'cu düşünceye dayanıyor. Bu düşünceye göre enerjik ve uyumlu bir cinsel birlikteliğin, yaşamı şekillendiren v edengeleyen iki kozmik güce ihtiyacı var: Yin ve Yang. Birbirine karşıt olan bu iki güç, aynı zamanda birbirini dengeliyor. Yin ( negatif enerji ) karanlık alanları, Yang ( pozitif enerji) aydınlığı sembolize ediyor. Siz de doğru renklerle Yin ve Yang'ı dengeye oturtarak yeniden mutlu ve uyumlu bir cinsel yaşantıya kavuşabilirsiniz. Yang'ın güçlenmesini sağlayan kırmızı, hem aşkın rengi olarak nitelendiriliyor hem de enerjiyi açığa çıkartıyor.Bu nedenle kırmızı mumlar, meyveler ve kırmızı yastıklar yüzyıllardan bu yana aşkın sembolü olarak görülüyor. Sizi ve partnerinizi simgeleyen iki kırmızı mumu, yatak odasının kapısının sağ karşı köşesine yerleştirin. Feng Shui ilkelerine göre, bu köşe odanın seks ve ilişki köşesi. Eğer bu köşeyi ısıtırsanız, cinsel yaşatınızı da canlandırabilirsiniz. Yatağınıza koyacağınız kırmızı bir yastık y ada yatağa gelişi güzel serpilmiş kırmızı bir örtü de cinsel uyarımı sağlayacaktır. Ancak fazlaca Yang renklerine sahip bir mekan, enerji fazlası nedeniyle duyularınıza zarar verebilir. Dolayısıyla yatak odanızda Yin renklerine de yer vererek bu iki kozmik gücü dengelemeye çalışın. Bunun için yatak odanızda "mavi" tonlarının da bulunmasına özen gösterin. Örneğin, duvarınıza gökyüzünün de yer aldığı bir resim yerleştirerek odanın rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

  Saçlarınızla yaşam enerjisini yakalayın

  Gergin ve yorucu geçen bir günün ardından rahatlamakta güçlük mü çekiyorsanız? Peki ya partnerinize odaklanabiliyor musunuz? O zaman içinizde saklı kalan enerjiyi ortaya çıkarmak için bir an önce meditasyon ve yoga gibi gevşeme yöntemlerini öğrenmenizde yarar var. Amerikalı Tao uzmanı Eric Steven Yudelove, stresten arınmanız için size "saç"solunumunu öneriyor. Bu nefes egzersizin nasıl gerçekleştiğini merak ediyorsanız; hemen söyleyelim: Rahat bir zemine bağdaş kurarak oturun ve sağ elinizi sol elinizin üzerine koyarak kucağınıza yerleştirin. Gözlerinizi kapayın ve nefes alırken göğüs kafesinizi yanlara doğru genişletmeye çalışarak oksijenin tüm ciğerlerinize dolmasını sağlayın. Ellerinizle, göğüs kafesinizin nefes alırken gerildiğini ve oksijeni verirken yeniden daraldığını hissetmeye çalışın. Ardından da dikkatinizi yaklaşık 2 dakika boyunca saçlarınızın yaşam enerjisini tıpkı bir antem gibi saç uçlarından köküne kadar çekip, bu enerjiyi karnınıza doğru akıttığını hayal edin. Bu şekilde 20-30 kez nefes alıp verdikten sonra gözlerinizi yeniden açın. Rahatladınız, değil mi?

  Odanız ve ruhunuz yükten kurtulsun

  Partnerinizle cinsel birlikteliğinizi küçük bir mekanda yaşamak gibi fantezileriniz olabilir. Ancak gerçek yaşamda Chi'nin akışını engellememek için, bulunduğunuz yerin büyük ve havadar olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun için malikanede yaşamanız gerekmiyor elbette. Yapmanız gereken tek şey; yatak odanızdaki pılı pırtıyı bir an önce ortadan kaldırmak olmalı. Çünkü Feng Shui prensibine göre, yatak odanızda sadece sevdiğiniz eşyalar bulunmalı. belki farkında değilsiniz ama odanızda sevmediğiniz ve işinize yaramadığı için kullanamadığınız için kullanamadığınız pek çok obje vardır mutlaka. şimdi yatak odanıza girin ve gereksiz olan herşeyi atın. yıllarca biriktirmiş olduğunuz gereksiz objelkeri odanızdan attığınızda aynı zamanda psikolojik yükten de arınmış olacaksınız. Siz rahatlarken, odanız da kapısını yeni heyecanlara aralayacak.

  - Advertisement -

  Aşk iksiriniz doğadan…

  Cinsel yaşantınızda uyarılmaya ihtiyacınız mı var? O halde duyularınızı, Chi'nin daha fazla titreşimini sağlayan doğal afrodizyaklarla kışkırtmaya çalışın. Uzmanlar, coşkulu bir cinsel yaşam için; karanfil, fesleğen, zencefil,ylang-ylang, tarçın, vanilya ve yasemini tavsiye ediyorlar. Tarçın cinsel bölgede enerjiyi dengeliyor, yasemin erotizmi canlandırıyor, Ylang-ylang mutluluk hormonu endorfonin daha fazla salgılanmasını, zencefil cinsel soğukluğun giderilmesini ve vücudun ısınmasını, fesleğen de cinsel uyarımı sağlıyor. Bu doğal yöntemlerin nasıl kullanılduğına gelince… Örneğin baharat olarak kullanarak yemeklerinize lezzet katabilirsiniz. Loş bir ortamda mum eşliğinde yaşanan romantik bir gecede tütsü olarak da yararlanabileceğiniz bu afrodizyaklarla cinsel hayatınıza hoş kokular da yayabilirsiniz pekala.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz