Diğer
  Ana SayfaHaberMaske fiyatı ne kadar olacak, nerede satılacak? Maske satışı başlıyor

  Maske fiyatı ne kadar olacak, nerede satılacak? Maske satışı başlıyor

  -

  Koronavirüs salgını sonrası Türkiye’de pazar yerleri, marketler gibi toplu bulunan yerlerde maske takmak zorunlu hale gelmiş, maske satışı yasaklanmıştı. Kısa bir süre önce maske satışının serbest olacağı açıklanmıştı. Bugün ise maske satışı ne zaman başlayacak, maske nerede satılacak, maske fiyatı ne kadar olacak sorusu yanıt buldu.

  MASKE FİYATI NE KADAR OLACAK?

  Ticaret Bakanlığı, cerrahi maskelerin, adedinin KDV dahil en fazla 1 lira olacak şekilde satışa sunulacağını açıkladı.

  MASKE SATIŞI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

  Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre 8 Mayıs’ta İstanbul’da, akabinde büyük şehirlerden başlayarak diğer illerdeki marketlerde de cerrahi maske satışının yapılabileceği duyuruldu. Açıklamada “Cerrahi maskeler ilk etapta standart 50’li paketler halinde satışa sunulacak olup, önümüzdeki haftadan itibaren maskelerin 10’lu standart paketler halinde de satışa sunulması çalışmaları devam etmektedir.” denildi. 

  MASKELER NEREDE SATILACAK? 

  Marketler, eczaneler, tıbbi cihaz satışı yapan medikal firmalar ve elektronik ticaret platformu üzerinden cerrahi maskelerin satışının yapılabileceği bilgisi verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

  “Hedefimiz en yaygın ağ ile vatandaşlarımızın en hızlı ve kolay bir şekilde cerrahi maskeleri temin etmesini sağlamaktır. Cerrahi maskeler, adedi KDV dahil en fazla 1 Türk lirası olacak şekilde tüketicilerimize satışa sunulacaktır. Bu fiyatın üzerindeki satışlar ‘fahiş fiyat’ olarak değerlendirilecektir. Bu kapsamda, 8 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla ilk etapta, salgının en yoğun görüldüğü İstanbul’da, akabinde büyük şehirlerden başlamak üzere hızlı bir şekilde diğer illerdeki marketlerde de cerrahi maskelerin satışı yapılabilecektir.

  - Advertisement -

  Cerrahi maskeler ilk etapta standart 50’li paketler halinde satışa sunulacak olup, önümüzdeki haftadan itibaren maskelerin 10’lu standart paketler halinde de satışa sunulması çalışmaları devam etmektedir.”  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz