Mehmet Öz’den ‘Sıtma ilacı Koronavirüs için çözüm mü?’ sorusuna yanıt

Sıtma tedavisinde kullanılan ilaçların Koronavirüse iyi geldiği yönündeki haberler vatandaşları eczanelere yönlendirdi. Dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz, son günlerde en çok merak edilen sıtma ilacı koronavirüse karşı etkili mi? sorusuna yanıt verdi. Peki sıtma ilacı koronavirüs için çözüm mü? İşte ünlü doktorun yanıtı…

‘SITMA İLACININ FAYDASI HENÜZ TESPİT EDİLMEDİ’

Dr. Öz, Koronavirüs için çözüm olduğu iddia edilen sıtma ilacının işe yarayıp yaramadığının henüz ispat edilmediğini söyledi. Aynı zamanda hasta olan kişilerde iyileşme belirtisi gösterse de yine de ilaç üzerinde çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

‘SONUÇ İÇİN BİRKAÇ HAFTA GEREKİR’

Dr. Mehmet Öz YouTube yayınında, “Hasta kişilere faydası var ancak çalışmalar devam ediyor. Sonuca ulaşmak için birkaç haftanın geçmesi gerekir. Türkiye’de insanlar bu ilacı arıyor. Fakat Sağlık Bakanlığı bu ilacı tedavi için ayırdı. Şayet pozitifse test sonucunuz size veriyor, yoksa alamıyorsunuz. Beyaz Saray’daki ekiple konuştum. Uzatmak istemiyorlar. Çok büyük bir araştırma değil de, ilaçla ilgili ufak bir araştırma daha yaparlarsa ve faydalı olduğunu görürlerle uzatmayacaklar ve hemen herkes için ilacı kullanmaya başlayacaklar” ifadelerini kullandı.

Corona Virüs salgını ne zaman biter? Fön makinesi virüsü önler mi?

KORONAVİRÜS’ÜN ETKİSİ NE ZAMAN BİTECEK?

Mehmet Öz, virüsün etkisinin ne zaman kaybolacağı hakkında da dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Öz, “Haziran ayında en kötü zamanlar geçmiş olacak. Dünya da yavaş yavaş eski haline dönecek. Ama Ağustos’a kadar. Sonra virüs yeniden gündeme gelecek. Muhtemelen o zamana kadar da ilaç bulunmuş ve hasta sayısı düşmüş olacak. Zamanla virüsü yeneceğiz ama bu bir buçuk yıl sürer” şeklinde konuştu.

KORONAVİRÜS ASTIM HASTALARINI NASIL ETKİLER?

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here