Diğer
  Ana SayfaGenelMehmet Öz'ün, Corona Virüs'ten korunma planı

  Mehmet Öz’ün, Corona Virüs’ten korunma planı

  -

  Dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz, Türkiye’de de görülen Corona Virüs‘ün yeni tipi Covid-19’a karşı alınabilecek önlemlerin bir listesini yaptı ve hazırladığı video ile anlattı.

  Dr. Öz ve ekibi yayınladığı grafik ve videoda yaşam tarzı tavsiyelerinden, hijyen ayrıntılarına, evlerde tedarik edilmesi gereken malzemelerden, bağışık güçlendirici gıdalara kadar bilinmesi gerekenleri sıraladı.

  Virüsten korunma planı arasında 7 saat gece uykusu, bağışıklık sistemini desteklemesi için meditasyon, gün aşırı düzenli yarım saatlik periyotlarla egzersiz gibi öneriler yer alıyor. 

  CORONA VİRÜS GIDA YOLUYLA BULAŞIR MI?

  - Advertisement -

  ‘PANİK YAPMA ZAMANI DEĞİL, HAZIRLIK YAPMA ZAMANI’

  Öz, “Endişeli olduğunuzu biliyoruz ancak panik yapmanın zamanı değil. Korunma yöntemlerini öğrenme ve hazırlık yapma zamanı” dedi.

  Dünya Sağlık Örgütü’nün de tekrar tekrar uyardığı bağışıklık sisteminin kuvvetlendirme ile ilgili de Mehmet Öz; grip aşısı olmak, D3 vitamini almak ve sebze, meyve tüketimi öneriliyor.

  İşte Öz’ün Corona Virüs’ten korunma planı;

  Resmi twitter hesabından açıklama yapan Mehmet Öz, ellerimizi nasıl yıkamamız gerektiğini de bir video ile paylaştı. İşte o yöntem:

  CORONA VİRÜS’E KARŞI BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİREN BESİNLER

  CORONA VİRÜS HANGİ ÜLKELERE YAYILDI?  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz