Diğer
  Ana SayfaHaberMeme estetiği mi düşünüyorsunuz? İşte tüm merak edilenler...

  Meme estetiği mi düşünüyorsunuz? İşte tüm merak edilenler…

  -

  Kadınlığın sembolü olan memelerin estetik açıdan kötü bir görünüme sahip olması, hem fizyolojik hem de psikolojik olarak kişiyi olumsuz yönde etkileyebiliyor. Meme estetiği denildiği zaman sadece meme büyütme operasyonları akla gelse de, bu algı yanlış. Meme estetiği operasyonları aynı zamanda küçültme ve dikleştirme gibi operasyonlarını da içeriyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşen Bilge Sezgin, meme estetiği operasyonları hakkında merak edilenleri anlattı:

  Meme estetiği denildiği zaman sadece meme büyütme operasyonları akla gelse de, bu algı yanlıştır. Meme estetiği operasyonları aynı zamanda küçültme ve dikleştirme gibi operasyonlarını da içerir.

  Meme küçüklüğü özellikle psikolojik olarak birçok sorunu beraberinde getirebiliyor. Meme büyütme ameliyatı, burun estetiği ameliyatından sonra en fazla uygulanan estetik ameliyat türüdür.

  Meme büyütme ameliyatı ile küçük olan memeler büyütülerek vücutla uyumlu hale getiriliyor.

  Silikon protezlerin yerleştirme biçimleri, hastaların vücut ve cilt yapısına, meme dokusunun miktarına göre değişebiliyor. Uygulanacak tekniğe bağlı olarak meme dokusu veya meme kası altına yerleştirilebiliyor. Kişiye özel olarak planlanması gereken bu operasyonda, yuvarlak ya da gözyaşı damlası şeklinde protezler seçilebiliyor.

  - Advertisement -

  SAKLAMANIZA GEREK KALMIYOR: MEME KÜÇÜLTME ESTETİĞİ

  Meme küçültme estetiği, meme boyutunun kişinin vücut hatları ile orantısız olduğu durumlarda tercih edilen operasyondur.

  Ağırlık yapan büyük memeler; sırt ağrılarına, omuzlarda sutyen, askı izlerine, meme altlarında pişiklere ve mantara yol açıyor. Bununla birlikte bel ağrısı, kamburluk ve çeşitli rahatsızlıklara da davetiye çıkarıyor. Daha bol kıyafetler giymeye çalışan kadınlar göğüslerini kamufle ediyor.

  Ayrıca sportif faaliyetlerden uzak durma, kıyafet ve iç çamaşırı seçiminde güçlük çekme ve utanma duygusunu da berberinde getiriyor. Güvensizlik ve depresyon gibi sorunlara da neden olabiliyor.

  Vücutlarına oranla olması gerekenden daha büyük memeye sahip kadınlar, kendilerini saklamak zorunda hissediyor. Özellikle meme küçültme estetiği, bu sorunların önüne geçerek konforlu bir yaşam sunuyor.

  ÖZGÜVENİ TAMAMLAYAN ESTETİK: MEME DİKLEŞTİRME

  Göğüsler zamanla estetiğini, sıkılığını ve dinamik şeklini kaybeder. Yaşlanma, yer çekimi, hızlı kilo alıp verme, hamilelik ve emzirme gibi faktörler memelerin yıpranmasına, içinin boşalarak sönük bir hale gelmesine ve sarkmasına yol açıyor.

  Meme dikleştirme ameliyatı ile deforme olmuş, sönük ve sarkık memeler silikon implantlar ile dolgunlaştırılıp dikleştirilebiliyor. Meme küçültme ameliyatı ile kombine edilerek de yapılabilen bir operasyondur.

  Genel olarak meme estetiği operasyonları ile kadınların özgüvenli hissetmeleri sağlanabiliyor. Sorunlarının ortadan kaldırılması, yaşam kalitelerinin yükseltilmesi ve kendilerini rahat hissetmelerini sağlamaya yardımcı olan meme estetiği operasyonları ilgi görüyor.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....