Meteoroloji’den İstanbul’a kar yağışı uyarısı!

Tüm yurt genelinde soğuk hava etkisini gösterirken, birçok ilde kar yağışı hayat şartlarını olumsuz etkilemeye başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün paylaştığı haftalık hava tahmin raporunda vatandaşları kuvvetli rüzgar, buzlanma ve don olaylarına karşı uyardı. Meteoroloji’nin haftalık raporuna göre İstanbul’a kar yağacak mı?

İSTANBUL’DA KAR YAĞACAK MI?

Başta İstanbul olmak üzere Marmara Bölgesi’nin birçok ilinde kar yağması bekleniyor. İstanbul için 23 Ocak perşembe günü ve 24 Ocak Cuma günü karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde ise kar bekleniyor. Çarşamba günü ise İstanbul’da hava sıcaklığı 0 dereceyi görecek.

SOĞUK HAVALARDA GRİP VAKALARI ARTIYOR

Kış aylarının gelmesiyle birlikte hastanelerin acil servisleri grip vakalarıyla dolmaya başladı.

‘OCAK AYINDA SALGIN BOYUTUNA GEÇMESİNİ BEKLİYORUZ’

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Koşuyolu Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Sönmezoğlu Aralık ayının son haftasında ısının da düşmesiyle birlikte grip salgınının arttığını belirtti ve çeşitli uyarılarda bulundu:

“Grip salgını Kuzey Yarım Küre ülkelerinde, Türkiye’de de Aralık ayının son haftasında başlar. Ocak ve Şubat aylarında çok daha fazla görürüz, Mart ayından itibaren de azalmaya başlar. Her zaman olduğu gibi vakalarımız başladı. Ocak ayı başında salgın boyutuna geçmesini bekliyoruz. Solunum yolu enfeksiyonlarının çoğu bir haftada kendiliğinden düzelen hafif ateş, boğaz ağrısı, öksürük ve halsizlikle görülürken grip ya da tıp terimi ile influenza ağır seyreden bir hastalıktır.”

KORKUTAN GRİP UYARISI: OCAK AYINDA SALGIN BEKLİYORUZ

DOMUZ GRIBİNİN BELİRTİLERİ NELERDİR? İŞTE TEDAVİSİ VE KORUNMA YOLLARI

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte hastanelerin acil servisleri grip vakalarıyla doldu taştı. Domuz gribi adıyla bilinen “ Influenza A” dört yıl aradan sonra yeniden gündemde… Peki, domuz gribinin belirtileri nelerdir? Domuz gribinden korunmak için neler yapılmalı? Enfeksiyonla ilgili uyarıda bulunan uzmanlar, korunmak için özellikle dikkat edilmesi gereken maddeleri sıraladı. Devamı için tıklayınız…

EN ETKİLİ 10 ŞİFALI BİTKİ REÇETESİ

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here