Diğer
  Ana SayfaİlişkiMilenyum prezervatifleri

  Milenyum prezervatifleri

  -

  Tırtıllı, renkli ya da geciktirici kremli…Prezervatifler artık bildiğiniz eski formlarından çok farklı. Sizi sadece istenmeyen hamilelikten ya da cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korumuyor. Aynı zamanda cinsel ilişkinizin daha uzun süreli ya da daha zevkli hale gelmesini sağlıyor. Nasıl mı?

  Çilekli, portakallı, naneli, böğürtlenli… Kırmızı, yeşil, sarı ya da oranj… Bu betimlemeler sizi yanıltmasın; rengarenk görünümleri ve karşı konulmaz lezzetleriyle soframızı şenlendiren pastalardan bahsetmiyoruz. Sözünü ettiğimiz, bizi hem istenmeyen hamilelikten hem de cinsel yolla bulaşan hastalıklardan koruyan, günümüzün modern prezervatifleri! Cinsel birleşme sırasında daha fazla tahrik olmak mı istiyorsunuz? O zaman, size "tırtıllı" prezervatifleri tavsiye ediyoruz. Eğer partnerinizin cinsel birleşme sırasında zirveye daha geç ulaşmasıysa amacınız; "geciktirici"etkiye sahip olanları tam size göre. Peki, çilekli kırmızı prezervatifleri denemeye ne dersiniz? Evet, konumuz yaşam pastasının en lezzetli dilimi olan cinsel yaşam sırasında her çiftin mutlaka kullanması gereken, prezervatifler…Ama, bu kez eğlenceyi artırmaya yönelik etkiye sahip olanlardan…

  Genç nüfusa sahip ülkemizde korunmasız cinsel ilişkinin yaratabileceği sorunlar son derece yüksek rakamlarda seyrediyor. İşte, bu noktadan hareket eden prezervatif firmaları da, korunmasız cinsel ilişkinin minimum düzeye inmesini hedef edindiler. Günümüzde prezervatifler, paralel kenarlı ve standart kremli olarak üretiliyorlar. Ancak bunlar sadece istenmeyen hamileliklerin önlenmesi ve cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak amacıyla kullanılıyor. Oysa yapılan araştırmalar; değişik yaş gruplarındaki çiftlerin cinsel ilişkilerine farklı tatlar katmak istediklerini gösteriyor. Firmalar da, çiftlerin beklentilerini ve ihtiyaçlarını göz önünde tutarak, cinsel ilişkinin daha cazip ve keyifli hale gelmesi için çeşit çeşit prezervatifler ürettiler. Tırtıllı, geciktirici kremli, renkli ya da kokulu… Biri mutlaka sizin için!

  Neden prezervatif?

  Prezervatif kullanımının en büyük avantajı, çiftler için en uygun korunma yöntemi olması. Prezervatif doğru kullanıldığında AIDS de dahil olmak üzere, cinsel yolla bulaşan hastalıklardan koruma sağlayan tek doğum kontrol yöntemi. Bu özellik diğer korunma yöntemlerinin hiçbirinde bulunmuyor. Üstelik, hamilelik ve hastalıklardan korumada yüzde 95 gibi güvenilir bir orana sahip. Prezervatifi eczane, market ve benzin istasyonu gibi yerlerden kolayca temin edebilirsiniz. Üstelik reçeteye de ihtiyacınız yok. Ayrıca, prezervatif sperme karşı antikorların oluşmasını önleyebiliyor. Bu özellik kadında partnerinin spermlerine karşı antikor oluşumuna bağlı kısırlık tedavisinde yararlı olabiliyor.
  Hem kokulu, hem renkli…

  - Advertisement -

  Geç gelmek isteyenlere "kremli"

  Cinsel ilişkinin uzun sürmesi, çiftlerin daha uzun süre ve daha fazla zevk almasını sağlıyor. Ayrıca ilişki sırasında bazı erkeklerin aşırı heyecanlandıklarından, arzu ettiklerinden daha erken boşaldıkları da malum. Dolayısıyla, erkeğin boşalma süresini uzatmak, her iki tarafın ilişkiden aldığı zevki artırıyor ve ilişkinin daha sağlıklı olmasına yardım ediyor. İşte, prezervatif firmaları da çiftlerin bu yöndeki beklentisine yanıt vermek üzere "geciktirici kremli"prezervatif üretiyor. Bu prezervatif, içerdiği geciktirici krem sayesinde, zirveye ulaşma süresinin uzatılmasına yardımcı olarak, ilişkinin daha uzun süreli olmasını, dolayısıyla alınan zevkin artmasını sağlıyor.

  "Tırtıllılar"la keyfiniz artsın

  Cinsel birleşme sırasında daha fazla tahrik olmak istiyorsanız, "tırtıllı" prezervatifler tam size göre. Kadının prezervatif kullanımında nasıl daha fazla tahrik edilebileceği ve aldığı zevkin nasıl artırılabileceği sorusu, "tırtıllı" prezervatif üretimini gündeme getirdi. Yapılan araştırmalar da, prezervatifin kadında vajinanın uyarılmaya daha fazla duyarlı olan bölgesinde yaratılacak tırtılın uyarıcı olduğunu ortaya çıkardı. Bunun üzerine firmalar, sadece o bölge için tırtıllı bir form üretmeye başladılar.

  Prezervatif kullanmak istemiyorsa..

  Günümüzde birbirinden renkli ve eğlenceli prezertifler olsa da işimiz zor. Çünkü, pek çok erkek maalesef prezervatif kullanımından kaçınıyor. Onlar bu korunma yöntemini, zevki azaltan bir engel gibi görüyor ya da bu bahanenin ardına sığınıyorlar. Oysa prezervatif hem istenmeyen hamileliklerden, hem de cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak için etkili. Üstelik, sanılanın aksine cinsel birleşme sırasında alınan zevki de engellemiyor. Eğer partneriniz hâlâ prezervatif kullanmaktan kaçınıyorsa, onu mutlaka ikna etmeye çalışın. Bu noktada sarf ettiğiniz sözler ve davranışınız son derece önem taşıyor. Öncelikle erotik oyunlarınızın içine prezervatifi takma işlemini de ekleyebilirsiniz. Böylelikle partnerinizin cinsel iletişimin devam ettiğini anlamasını sağlarsınız. İsterseniz, prezervatifi ön sevişme sırasında siz de takabilirsiniz. Bu eğlenceli prezervatifler sayesinde, daha şirin bir imaj oluşturabilir, partnerinizin de bunu bir seks oyuncağı olarak görmesini sağlayabilirsiniz.

  ALIRKEN SAKLARKEN

  . Prezervatif mutlaka lateksten yapılmış olmalı. Yapılan çalışmalar, lateksten yapılmış prezervatiflerin AIDS virüsünün bulaşmasını engellediğini ortaya koyuyor.

  . Silikon yağı gibi "su" bazlı kayganlaştırıcılar kullanın. Vazelin, mineral yağ, bitkisel yağ veya krem gibi prezervatife zarar verebilecek "yağ" bazlı kayganlaştırıcılar kullanmaktan kaçının.

  . Kuru ve serin yerlerde, güneş ışığı görmeyecek şekilde saklayın. Çok fazla beklemiş bir prezervatif kurur ve kaygan yapısını kaybeder.

  . Paketi hasar görmüş, katları birbirine yapışmış, rengi değişmiş prezervatifleri kullanmayın.

  . Prezervatifin seçimi çok önemli. Üzerinde üretim tarihi ve son kullanma tarihi mutlaka bulunmalı.

  . Son kullanma tarihine dikkat edin. Normal bir prezervatifin raf ömrü 5 yıl, sperm öldürücü özelliğe sahip olanlarınsa 3 yıldır.

  . Her cinsel ilişkide mutlaka yeni bir prezervatif kullanın. Boşalma sonrası çıkardıktan sonra penis başında az miktarda da olsa sperm bulunabileceğinden erkeklik organını genital bölgeden uzak tutun.

  . Prezervatifi, partnerinizle sıcak temasa girmeden önce takın. Ve siz hanımlar, prezervatifin orda olduğundan emin olun.

  . Prezervatif sadece "tehlikeli" günlerde uygulandığında koruyuculuk oranı düşüyor.

  Bu nedenle her ilişkide mutlaka prezervatif kullanın.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz