Diğer
  Ana SayfaRöportajMimar olacaktım, doktor oldum!

  Mimar olacaktım, doktor oldum!

  -

  Dr. Melike Külahçı, mimar olmayı isterken kendini Tıp Fakültesinde buldu. Ama serde yatan mimarlık aşkı yüzünden tıbbın yine estetik boyutuna yöneldi. Güzel binalar yapmak yerine insanları güzelleştirmeyi seçti. Binlerce erkeğe saç nakli yapan başarılı cerrah, adeta onların kurtarıcı meleği!

  AYTAÇ ÖZKARDAŞ

  “Saç cerrahisi” denilince ilk akla gelen isimlerden birisi Dr. Melike Külahçı… Bugüne kadar binlerce erkeğe saç nakli yapmış. Üstelik ünü sadece Türkiye ile sınırlı değil, yurtdışında da adından söz edilen bir hekim o. Saç nakli ve plastik cerrahi merkezi Transmed’in aynı zamanda sahibi olan Külahçı, hem hekim hem de işin başında olan kişi olarak oldukça yoğun bir tempoya sahip. Bu tempoyla başa çıkabilmek için bol bol spor yapıyor. Tabii, sadece iş stresini atmanın değil, aynı zamanda formda ve güzel kalmanın da en ideal yolu spor ona göre. Çünkü o güzelliğin kendisi için önemli olduğunu, güzel olan her şeye ilgi duyduğunu gizlemiyor. Zaten biraz da bu yüzden bu branşı seçmiş; insanları hep daha güzel kılmak için…

  Erkeklerin çoğu saçlarını belli bir yaşa gelince kaybediyor. Buna rağmen neden hâlâ bu kadar çok takılıyorlar bu konuya?
  Günümüz erkeği her sabah tıraş oluyor, losyonunu sürüyor, ayna karşısına geçiyor. Saçlar da bu dış görünümün bir parçası. Mesela saçlar uzayınca kesilir, şekil verilir, jöle sürülür, sağa sola yatırılır… Yani vücudumuzun, sosyal yaşamımız gereği düzeltilip derli toplu hale getirilen bir bölümüdür. Eğer bu görüntü gözü çok rahatsız edecek şekilde bozulmuşsa -ki her saç dökülmesi aynı rahatsızlığı vermez, hatta bazıları hakikaten göz alıcıdır- kişi buna bir çözüm arıyor. Her saç dökülmesi ille de tedavi edilecek diye bir şey yok. Eğer ki yüzünüze yakışan bir dökülme ise bununla gayet güzel yaşayabilirsiniz, ya da sıfır numaraya vurarak yine baş şeklinize yakışıyorsa bunu deneyebilirsiniz.

  Evet, bazı erkeklere gerçekten yakışıyor…
  Doğru. Ancak belki siz hiç dikkat etmediniz ama bu göze hoş gelen tipler genelde sporcu, atletik yapılı, boylu poslu erkeklerdir. Bu kişiler saçlarını kısacık kestiklerinde olağanüstü hoş durur. Ama bunun herkese yakıştığını söylemek mümkün değil.

  - Advertisement -

  Röportajın devamı 2008 Mart sayımızda…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz