Diğer
  Ana SayfaİlişkiMutlu çiftlerin yatak sırları

  Mutlu çiftlerin yatak sırları

  -

  Cinsel anlamda birbirlerine bağlı olan çiftler daha şefkatli, affedici, romantik, hassas oluyor; daha az yalnız, daha az keyifsiz ve daha az şüpheci hissediyor.

  Bir kadın, bir erkek ve bir ilişki… Dışarıdan bakınca hepsi birbirine benzer görünüyor. Oysa yaklaştıkça işin rengi değişiyor. Belki aynı restoranlara gidiyorlar, aynı filmleri izliyorlar, aynı mağazalardan alışveriş yapıyorlar, benzer işlerde çalışıyorlar yani “Aradaki 7 farkı bulun” türü bir bulmacaya örnek olabilecek kadar benzer fotoğraflar veriyorlar. Ancak bazen işin özünde, en gizli kapaklı yerinde çok büyük farklar yatıyor. Bir çift seks hayatında birbirlerini göklere uçururken, diğeri vasat ile yetiniyor, bir başkası ise kaç gündür sevişmediğinin çetelesini tutarken aylar geçiyor. Göklere uçmayı kim istemez? Ama bir yerde bir yanlış yapılıyor ve ipin ucu kaçıveriyor. Mutlu çiftlerin neyi farklı yaptığını araştırdık, çeşitli araştırmalardan bilgiler derledik. “Bir şeyler yapmalıyım ama ne?” diyorsanız aradığınız ipuçları burada… 

  Bir düzenleri var

  “Akışa bırakmak” son zamanların gözde önerilerinden… Ama iş seks olunca bazen akışa bırakmak o kadar da doğru olmuyor. Yoğun iş temposu, çocuklar, hayatın diğer zorlukları derken bir de bakıyorsunuz ki o akış aylar sürmüş. Oysa mutlu çiftler her gün değil ama belirli bir düzende sevişiyor. Cinsel birliktelik çiftlerin yakınlaşmasını sağlıyor ve cinsellik olmadığında da tam tersine uzaklaşma başlıyor. Özellikle erkekler partnerleri ile yakın hissedebilmek için sekse daha çok ihtiyaç duyuyor. “Haftada kaç defa?” sorusuna takılmayın, ikinizi de mutlu edecek bir sayıda birleşin. 

  Dokunuyorlar

  - Advertisement -

  Mutlu çiftler birbirlerine sadece yatakta değil, her zaman dokunuyor. Bunun mutlaka seksi bir dokunuş olması gerekmiyor. Ama bazen de masum bir dokunuş işi bambaşka yerlere taşıyabiliyor. Böyle başlayan bir seks çok daha doğal ve tatmin edici oluyor. Gün içindeki küçük dokunuşlar adeta bir ön sevişme etkisi yaratıp sizi gece yaşanacak bir sevişmeye de daha güzel hazırlıyor. 

  Cezalandırmıyorlar

  Mutlu çiftler partnerlerini asla “sevişmemek” yoluyla cezalandırmıyor. Böylece seksi bir güç savaşına dönüştürmüyorlar. Bu hale geldiğinde bir süre sonra iki taraf da seks istemez oluyor. Seks diyeti ile cezalandırmak yerine bir dahaki sefere ona kızdığınızda kendinizi sözcüklerinizle ifade etmeniz en iyisi.

  03092014 mutlucift02Gerçekçi davranıyorlar

  Muhteşem bir dekor, aşırı istekli bir kadın ve erkek, hiç bitmeyecekmiş gibi devam eden bir seks, çok esnek vücutlar ve aynı anda orgazm olan ve çığlıklar atan bir çift. Tamam bir film sahnesi olarak çok hoş ve tahrik edici ama gerçek hayatla örtüşmeyebiliyor. Seksten beklentileriniz bu film sahneleri ise kısa sürede tatminsiz bir ilişkinin içinde kalmanız olası… Oysa mutlu çiftler gerçekçi davranıyor; her ilişkinin ve her seksin kendi dinamikleri olduğunu, taraflara göre şekillendiğini kabul ediyorlar ve kendi doğrularını buluyorlar. 

  Özel gecelerden vazgeçmiyorlar

  Film sahnelerindeki seksi aramıyorlar dedik ama özel gecelere de hayır demiyorlar. Sadece evlilik yıldönümlerinde değil, yılın belli zamanlarında kendileri için özel zamanlar yaratıyorlar, farklı deneyimler yaşıyorlar. Böyle romantik geceler yaşamak, özel giysiler ve iç çamaşırları satın almak mutlu çiftlere hala birbirlerini önemsediklerini ispat etme şansı da veriyor. Yeni yerlerde kalmak, ev işleri ile ilgilenmeniz gerekmeyen, çarşafların başkaları tarafından değiştirildiği otellerde sevişmek, tazelenmek, plan yapmadan, saate bakmadan yatakta vakit geçirmek mutlu çiftlerin tazelenme anları oluyor.

  Güveniyorlar

  Sağlıklı bir ilişkinin yapı taşlarından biri de güven… Birbirine güvenmenin yansıması yatakta kendini gösteriyor. Düşünsenize gün içinde kafanızı kuşkular doldurmuşken akşam aynı kişi ile çırılçıplak yatağa girmeyi kim ister? Özellikle kalbi ve kafası rahat olan bir kadın, yatağa duygularını da götürdüğü için kendini sekse daha çok veriyor. 

  Utanmıyorlar

  Mutlu çiftler sevişirken ışığı kapatmıyor, aksine orgazm olurken birbirlerinin gözünün içine bakıyorlar! Yıllardır evli olan birçok çift ise bunu hala başaramıyor, utanıyor. Oysa bu seksi çok daha anlamlı, ateşli hale getiriyor, partnerleri yatakta denenebilecekler konusunda daha esnek hale getirebiliyor. Mutlu çiftler yatakta nerelerine ve nasıl dokunulması istediklerini de rahatça ifade ediyor.

  Ateşlemeyi biliyorlar

  Bu ayın ödemelerini nasıl yapacağını konuştuktan ve hatta ortaya karamsar bir tablo çıktıktan sonra sevişmeyi kim ister? Hatta mümkünse sırtlar dönülüp uyunur değil mi? Bu ezberi bozun artık. Böyle zor zamanlarda kendinizi karamsar moddan çıkarmanın en iyi yollarından biri de sevişmek. Bunun için para harcamanız ve daha fazla borca girmeniz gerekmiyor. Üstelik sevişirken beyin dalgalarınız düşüyor, daha gevşemiş bir halde oluyorsunuz ve Kuantum Yasası’na göre dileklerinizi çekmeniz daha kolay oluyor. Mutlu çiftler olumsuza odaklanmak yerine hayatın keyiflerine dalarak bolluk bereketlerini de artırıyor. 

  03092014 mutlucift03Oyuncular

  Seks hayatları kadar günlük hayatlarını da zaman zaman oyuna çeviriyorlar. Fantezileri sadece yatağa saklamıyorlar. Beklenmedik çiçekler, kartlar, hediyeler, rezervasyonlar ile birbirlerini şaşırtmayı seviyorlar. Böylece “Seni önemsiyorum” mesajını da vermiş oluyorlar. Böyle bir sürprizin ardından yaşanan cinselliğin nasıl olabileceğini tarif etmemize gerek yok. Bu çiftlerin oyunculuğu yatağa da yansıyor. Fantezilere daha açıklar ve birbirlerine çekinmeden teklifte bulunuyor ve iki taraf da istekli olduğu zaman bu tür renkleri hayatlarına katıyorlar. Fantezileri nedeniyle birbirlerini yargılamıyorlar.

  Bakımlılar

  Bedeninize, cildinize, saçlarınıza, tırnaklarınıza düzenli olarak bakım yaptırmak öncelikle sizin kendinizi iyi hissetmeniz için önemli. Ancak aynı zamanda partnerinize de “Seni önemsiyorum” mesajı veriyor. Öte yandan siz kendinizi iyi hissettiğinizde libidonuz yükseliyor, bağışıklık sisteminiz güçleniyor, enerjiniz artıyor. Yani bakımlı olmanın kazançları saymakla bitmiyor. Hareket, bakım ve temiz kıyafetler… Fazlasına ihtiyacınız yok. 

  Pratikler

  Her zaman uygun bir atmosfer ve saatlerce süren birleşme aramıyorlar, bazen de ayaküstü seks yaşayıp mutlu oluyorlar. Banyoda, klozetin üstünde, salonda, mutfakta, tam kapıdan çıkmak üzereyken; nerede olursa olsun hızlı bir birleşmeden de karşılıklı keyif alabiliyorlar. Hızlı bir sekste orgazma ulaşmak için birbirlerinin neye ihtiyacı olduğunu bildikleri için karşılıklı tatmin de oluyorlar. 

  Konuşuyorlar

  İletişim, sağlıklı bir ilişkinin olmazsa olmazı ancak yıllar geçtikçe ihmal edilebiliyor. Mutlu çiftler mutluluklarını en çok da sağlıklı bir iletişime borçlular. Hem günlük hayatta hem de yatakta konuşmadan anlaşılmayı beklemiyor, kendilerini ifade ediyorlar. Bunu yaparken de partnerlerine bağırıp çağırmıyor, küsmüyor, surat asmıyorlar. “Ev işlerinde bana daha fazla yardımcı olmanı istiyorum” derken de, “Cinsel hayatımızı renklendirecek bir önerim var” diye adım atarken de yapıcı konuşuyorlar. 

  Özel kelimeleri var

  Mutlu çiftler zaman zaman kimsenin anlamadığı bir dil konuşuyor. Bu bir kelime, bir cümle, bir film sahnesi olabilir. Onlara geçmişten gelen değerli bir anı hatırlatan bu kelimeleri bazen hiç beklenmedik yerlerde söyleyip sadece kendilerinin bildiği bir anıya gidiyorlar. Bu özel anlar birbirlerine daha da yakınlaşmalarını ve birlikte gülebilmelerini sağlıyor.

  Yaprak ÇETİNKAYA

  Formsanté Dergisi Ağustos 2014

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....