Diğer
  Ana SayfaİlişkiNasıl bir sevgilisiniz?

  Nasıl bir sevgilisiniz?

  -

  Kimi sevdiği adamın karşısında tam bir köleye dönüşüyor, tüm yaşamını ona adıyor. Kimi sadece kur yapmaktan hoşlanıyor. Bazıları ise prensiplerinden asla taviz vermediği için karşısındaki erkeği kurallar kıskacına alıyor… İşte 6 farklı kadın, 6 farklı ‘sevgili’ tiplemesi… Peki, siz nasıl bir sevgilisiniz bilmek ister misiniz?

  Aytaç Özkardaş – [email protected]
  ILLUSTRASYON: KEREM HÜNAL

  Herkes aşkı farklı farklı yaşıyor. Uzmanlara göre birçok 'sevgili tipi' var ve nasıl bir sevgili olduğunuzu kişiliğiniz kadar yaşadığınız ilişkiler de belirliyor. Ayrıca sürüp giden bir ilişkide zaman içinde bu sevgili figürü de değişebiliyor. Eğer nasıl bir sevgili olduğunuzu bilirseniz, ilişkinizi de daha objektif değerlendirebilir, gelecekte yaşanabilecek olası problemlere karşı önleminizi alabilirsiniz. Ayrıca ilişkinizle ilgili beklentileriniz de daha gerçekçi olur. Peki nasıl bir sevgili olduğunuzu düşündünüz mü hiç? Aşağıdaki 6 kadın tiplemesinden size uygun olanı seçin ve ilişkinizi daha sağlıklı ve mutlu kılmanın ip uçlarını öğrenin…

  ROMANTİK

  Aşık olmayı seviyorsunuz. Tüm o ritüellere, romansa, hediye alıp vermelere, mum ışığında yenen yemeklere bayılıyorsunuz. Ancak 'biraz' şekilcisiniz. Onun fiziksel özellikleri sizi her şeyden fazla etkiliyor. Saçları, kasları, boyu, gözlerinin rengi… Sevdiğiniz erkeğin fiziksel özellikleri sizin için bu kadar ön planda olunca, zamanla değişmesi sizi hayal kırıklığına uğratabiliyor.

  - Advertisement -

  Sağlıklı bir ilişki için: Gerçek aşkın onun saçlarını kaybetmesiyle bitmeyeceğini unutmayın. İlişki olgunlaştıkça romansın yerini sıkıcı bir birlikteliğin alması da gerekmiyor. Hafta sonu kaçamakları, baş başa gidebileceğiniz uzun tatiller organize edin. Bu tip önlemler ilişkinize heyecan katabilir ve sizi tekrar birbirinize yakınlaştırabilir.

  KURALCI

  Tamam, biliyoruz; sizin prensipleriniz, kriterleriniz çok önemli ve bunlardan vazgeçmeye niyetiniz yok! Eşinizi ya da sevgilinizi uzayıp giden kurallar listenizle sıkıyor, onu sizin standartlarınıza uymaya zorluyorsunuz. Ayrıca çok da detaycısınız. Özellikle ev yaşamında bu küçük detaylardan bir hapishane kuruyorsunuz karşı tarafa. Onun başka bir kişilik olduğunu, başka başka alışkanlıkları olduğunu, sizinle birlikte oluncaya kadar farklı bir evde, farklı bir hayat sürdüğünü unutuyorsunuz.

  Sağlıklı bir ilişki için: Kurallar listesini bir kenara bırakın! Eğer 'olmazsa olmaz' listenize bu kadar sıkı sıkıya sarılır ve uzlaşmaz bir tutum takınırsanız işin sonunda ya ilişkiniz yıpranacak ya da yalnız kalacaksınız. Sonuçta birlikteliğiniz ve paylaştığınız sevgi her şeyden daha önemli. Ayrıca her ilişki mutlaka her iki taraf için biraz 'ödün vermek' anlamına gelir bunu unutmayın.

  TAKINTILI

  Her dakikanızı partnerinizle birlikte geçirmek istiyorsunuz. Ve uzun yıllardır onunla birlikte olsanız da hiçbir zaman tam bir güven duygusu yaşayamıyor, ilişkinizle ilgili her zaman bir takım endişeler taşıyorsunuz. Bu haliniz, sizin karşı tarafın omuzlarında yük haline dönüşmenize yol açabiliyor, duygusal iniş çıkışlarınız onu çıldırtabiliyor.

  Sağlıklı bir ilişki için: Partnerinizi sıkmayın. İlginiz pozitif gibi görünse de aşırıya kaçtığınızda onu bunaltırsınız. Siz kovalarsanız o da kendini kaçmak zorunda hissedebilir! Hissettiğiniz 'güvensizlik' ise belki daha da ciddi bir sorun. Eğer kendi başınıza sorunun üstesinden gelemiyorsanız bir uzmana danışabilirsiniz. Alacağınız profesyonel yardım ile yaşadığınız ruh halinin nedenlerini analiz edebilir ve ilişkinizi daha sağlıklı hale getirmenin yollarını bulabilirsiniz.

  Haberin devamı 2008 Eylül sayımızda…  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....