Nasıl nefes alırsanız öyle yaşarsınız

transformalnefes2Kişi bu sırada neler hissediyor?

Bu olumsuz duygular temizlenene kadar ağlama, öksürme, hıçkırma gibi duygular yaşanıyor. Kişinin içinde kızgınlık varsa terleme, üzüntü varsa üşüme olabiliyor. Sistemimizde iki duygu var; korku ve sevgi… İçeride bastırdığımız tüm düşük frekanslar korku duygusunu oluşturuyor. Korku gittiği zaman ise yeri sevgiyle, neşeyle ve coşkuyla doluyor. Ben bu nefes tekniği için “meleklerin elektrik süpürgesi’ tanımını kullanıyorum çünkü düşük frekansları temizliyor.

 

Seanslar nasıl geçiyor?

Kişinin yaşamda hırpalanma şekline göre yaşananlar değişiyor. Biraz yaşla biraz da neyi, nasıl biriktirdiği ile ilgili oluyor. Nefesin açılması için en az 5-7 seans gerektiğini söyleyebiliriz. İnsanın bilinçaltı tıpkı bir soğan gibi kat kat ve bu nedenle her seansta farklı deneyimler yaşanabiliyor. İlk seansta kişinin nefesine ve nerelere nefes almadığına bakıyoruz. Ona göre uygun pozisyon ayarlaması yapabiliyoruz. Örneğin karnına nefes almayan bir kişinin ayaklarını karnına doğru çekmesi, göğsüne nefes almayan kişinin ise sırtından desteklenmesi iyi geliyor. Blokajın olduğu yerde seans esnasında hafif bir ağrı hissedilebiliyor. Buraları elle uyarıyor, diğer yandan da blokajın nedenine yönelik olumlama cümleleri söylüyoruz. Nefes tam olarak açıldıktan sonra bilinçaltındaki kayıtları temizlemeye başlıyoruz.

 

Temizlenmesi gereken bu kayıtlara örnek verebilir misiniz? 

Hayatımız boyunca kitaplar okuyabilir, kurslara gidebilir, eğitimler alabiliriz. Ancak bu şekilde edindiğimiz bilgilerin, yani bilinçli aklımızın yaşamımız üzerindeki etkisi ve karar vermemizdeki rolü, yüzde 5-7 oranı arasında kalıyor. Kalanı ise bilinçaltındaki kayıtlardan geliyor. Biz bilinçaltındaki kayıtların çoğunu hatırlamıyoruz, çünkü bunlar çocukluğumuzun erken yaşlarında oluşuyor. Örneğin çocukken size değerli bir oyuncak almışlar ve siz onu kırmışsınız. “Sen zaten hiçbir şeyin kıymetini bilmiyorsun” şeklinde bir tepki alıyorsunuz. Aynı tepki birkaç kez daha işlendi mi artık iyi olan hiçbir şeye layık olmadığınıza, zaten onu bozacağınıza inanmaya başlıyorsunuz ve ilerleyen yaşamınızda karşınıza çıkan iyilikleri sabote etmeye başlıyorsunuz.

 

Seanslar ilerledikçe kişide nasıl değişiklikler meydana geliyor?

Transformal Nefes üç seviyeden oluşuyor. İlk seviyede kısıtlanmış nefes alışkanlıklarımızı temizliyoruz ve nefesimiz açılıyor. Daha etkin ve kolayca nefes almayı öğreniyoruz ve yeterince oksijen alabilmeye başlıyoruz. İkinci seviyede ise yaşam gücü vücudumuza girmeye başlıyor. Nefesin kapanmasına neden olan durumlarla ilgileniyor ve bilinçaltımızdaki olumsuzlukları temizliyoruz. Hücre hafızamızda kayıtlı ifade edilmemiş duygular, kötü anılar, olumsuz inançlar, zihnimizde sürekli tekrar eden negatif düşünceler pozitife dönüştürülüyor. Üçüncü seviyede ise bilinçaltımız temizlendiği için ruhumuz açılıyor, içinde bulunduğumuz bilincin daha yüksek seviyesine geçiyoruz.

 

Tüm seansları tamamlayan bir kişi bir daha desteğe ihtiyaç duyuyor mu?

Kişi nefes farkındalığı kazanıyor, doğru nefes almanın ne olduğunu artık biliyor. Örneğin eskiden birisi size can sıkıcı bir şey söylediğinde nefesinizi tutarken artık yeni blokajların oluşmasını engellemek için derin nefes almaya başlıyorsunuz. Bazen de temizlenip giden ama 6 ay sonra gelip rahatlamak için birkaç seans almak isteyen danışanlarımız oluyor.

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here