Nasıl nefes alırsanız öyle yaşarsınız

 

transformalnefes3Doğru nefes almayı tanımlar mısınız?

Hepimiz hayatta kalmak için nefes alıyoruz ancak doğru nefes almak, solunum sisteminin tam olarak kullanılması yani diyaframın kullanılması anlamına geliyor. Akciğerler tam kapasite ile dolduğunda, altında bulunan bir kas olan diyaframı itmeye başlıyor. Diyafram bu hareketin etkisi ile karnımızı şişiriyor ve böylece bu bölgede bulunan ve hayati önem taşıyan organlara adeta masaj yapıyor yani buraya bir anlamda can veriyor. Bu hareket olmadığı zaman ise dolaşım, boşaltım sistemi problemleri, bel ağrıları, kadınlarda adet sancıları hatta kısırlık gibi birçok problem ortaya çıkmaya başlıyor.

 

Transformal Nefes sistemi nasıl çalışıyor?

Transformal Nefes, evrensel çekim yasalarına göre işliyor. Bu yasaya göre; düşük seviyeli bir enerji, yüksek seviyeli bir enerji ile karşılaştığında kalıcı olarak daha yüksek frekansa aktarılıyor. İçimizde oluşan blokajlar hep düşük frekanslı oluyor, yüksek frekanslı oksijen ve yaşam gücü enerjisi ile karşılaştığında yavaş yavaş yüzeye çıkmaya başlıyor.

 

Transformal Nefes’i tek başımıza deneyimleyebilir miyiz? 

Bunu önermiyoruz çünkü seanslarda neler yaşanacağı, uygulayıcılara ne zaman ihtiyaç duyulacağı, blokajların nerede olduğu önceden bilinemiyor. Sağlıklı bir sonuç almak için uygulamanın uzmanlar tarafından yapılmasını istiyoruz.

›› Nefesi vermeden önce duruyor ve nefesinizi bir süre içinizde tutuyorsanız: Bu durum, toksik negatiflere yani bastırılmış duygulara tutunduğunuz anlamına geliyor. Çenenizi sıkma ve ağzınızı kapatma eğilimi ise kendinizi özellikle keder ve öfke gibi güçlü duygularınızı bastırdığınızı gösteriyor.

›› Boğaz kapalıysa: Bu işaret kendinizi ifade etme konusunda yetersiz olduğunuzu gösteriyor. Büyük olasılıkla çocukken kendinizi dışa vurmanıza izin verilmemiş olduğu anlamına geliyor.

›› Üst göğüs bölgesi (Kalp bölgesi kapalıysa): Bu durum, kendinizi sevgiyi ile şefkati almaya ve ifade etmeye kapatmış olduğunuz anlamına geliyor. Böyle kişiler çoğunlukla disiplinli anne-babaların çocukları oluyor ve talepler savaşında sağ kalabilmek için kalp enerjilerini devre dışı bırakmış oluyorlar.

›› Göğüs altı (mide) bölgesi kapalıysa: Bu sonuç göğüs kemiğinin altındaki kasın gergin olmasını yani korkuları işaret ediyor. Bu insanlar genellikle mükemmeliyetçi veya aşırı kontrolcüler. Her şeyin doğru olması için bütün işleri kendileri yapma alışkanlığına sahip oluyor ve taşıyabileceklerinden fazla yükün altına giriyorlar.

›› Alt karın bölgesi kapalıysa: Bu bölge kişisel arzular ve yaratıcılığı temsil ediyor. Bu bölgeye nefes almayanlar; genellikle ne istediklerini bilmeyen, kolayca hükmedilen, kendisinden yararlanılan insanlar oluyor.

 

Yaprak ÇETİNKAYA

Formsante Dergisi Şubat 2012 sayısı

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here