Diğer
  Ana SayfaSağlıkNasıl nefes alırsanız öyle yaşarsınız

  Nasıl nefes alırsanız öyle yaşarsınız

  -

  Seanslar nasıl geçiyor?
  Kişinin yaşamda hırpalanma şekline göre yaşananlar değişiyor. Biraz yaşla biraz da neyi, nasıl biriktirdiği ile ilgili oluyor. Nefesin açılması için en az 5-7 seans gerektiğini söyleyebiliriz. İnsanın bilinçaltı tıpkı bir soğan gibi kat kat ve bu nedenle her seansta farklı deneyimler yaşanabiliyor. İlk seansta kişinin nefesine ve nerelere nefes almadığına bakıyoruz. Ona göre uygun pozisyon ayarlaması yapabiliyoruz. Örneğin karnına nefes almayan bir kişinin ayaklarını karnına doğru çekmesi, göğsüne nefes almayan kişinin ise sırtından desteklenmesi iyi geliyor. Blokajın olduğu yerde seans esnasında hafif bir ağrı hissedilebiliyor. Buraları elle uyarıyor, diğer yandan da blokajın nedenine yönelik olumlama cümleleri söylüyoruz. Nefes tam olarak açıldıktan sonra bilinçaltındaki kayıtları temizlemeye başlıyoruz.

  Temizlenmesi gereken bu kayıtlara örnek verebilir misiniz?
  Hayatımız boyunca kitaplar okuyabilir, kurslara gidebilir, eğitimler alabiliriz. Ancak bu şekilde edindiğimiz bilgilerin, yani bilinçli aklımızın yaşamımız üzerindeki etkisi ve karar vermemizdeki rolü, yüzde 5-7 oranı arasında kalıyor. Kalanı ise bilinçaltındaki kayıtlardan geliyor. Biz bilinçaltındaki kayıtların çoğunu hatırlamıyoruz, çünkü bunlar çocukluğumuzun erken yaşlarında oluşuyor. Örneğin çocukken size değerli bir oyuncak almışlar ve siz onu kırmışsınız. “Sen zaten hiçbir şeyin kıymetini bilmiyorsun” şeklinde bir tepki alıyorsunuz. Aynı tepki birkaç kez daha işlendi mi artık iyi olan hiçbir şeye layık olmadığınıza, zaten onu bozacağınıza inanmaya başlıyorsunuz ve ilerleyen yaşamınızda karşınıza çıkan iyilikleri sabote etmeye başlıyorsunuz.

  Seanslar ilerledikçe kişide nasıl değişiklikler meydana geliyor?
  Transformal Nefes üç seviyeden oluşuyor. İlk seviyede kısıtlanmış nefes alışkanlıklarımızı temizliyoruz ve nefesimiz açılıyor. Daha etkin ve kolayca nefes almayı öğreniyoruz ve yeterince oksijen alabilmeye başlıyoruz. İkinci seviyede ise yaşam gücü vücudumuza girmeye başlıyor. Nefesin kapanmasına neden olan durumlarla ilgileniyor ve bilinçaltımızdaki olumsuzlukları temizliyoruz. Hücre hafızamızda kayıtlı ifade edilmemiş duygular, kötü anılar, olumsuz inançlar, zihnimizde sürekli tekrar eden negatif düşünceler pozitife dönüştürülüyor. Üçüncü seviyede ise bilinçaltımız temizlendiği için ruhumuz açılıyor, içinde bulunduğumuz bilincin daha yüksek seviyesine geçiyoruz.

  Tüm seansları tamamlayan bir kişi bir daha desteğe ihtiyaç duyuyor mu?
  Kişi nefes farkındalığı kazanıyor, doğru nefes almanın ne olduğunu artık biliyor. Örneğin eskiden birisi size can sıkıcı bir şey söylediğinde nefesinizi tutarken artık yeni blokajların oluşmasını engellemek için derin nefes almaya başlıyorsunuz. Bazen de temizlenip giden ama 6 ay sonra gelip rahatlamak için birkaç seans almak isteyen danışanlarımız oluyor.

  Transformal Nefes’i tek başımıza deneyimleyebilir miyiz?
  Bunu önermiyoruz çünkü seanslarda neler yaşanacağı, uygulayıcılara ne zaman ihtiyaç duyulacağı, blokajların nerede olduğu önceden bilinemiyor. Sağlıklı bir sonuç almak için uygulamanın uzmanlar tarafından yapılmasını istiyoruz.

  - Advertisement -

  Yaprak ÇETİNKAYA

  Formsante Dergisi Şubat 2012 Sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz