Diğer
  Ana SayfaRöportajNefise Karatay: "Kimse mükemmel değil!"

  Nefise Karatay: “Kimse mükemmel değil!”

  -

  Bir zamanlar podyumların aranılan mankenlerinden biri olan Nefise Karatay, şimdilerde yaptığı televizyon programıyla dikkat çekiyor. Güzelliğini ve sağlığını spora borçlu olan Karatay ile güzellik sırlarını konuştuk.

   

   

   

  - Advertisement -

   

   

   

  Sağlığınız için spor yapıyor musunuz?

  Haftada üç gün spor yapıyorum. İş çıkışı spor salonuna gidiyorum; çünkü sabahları çok yoğun oluyorum. Spor yaptıkça kendimi daha mutlu hissediyorum. En yorgun olduğum anda daha fazla yenilenip, enerji kazanıyorum. Gym ve step yapıyorum. Babetlerim hep çantamda oluyor ve mümkün olduğunca yürüyorum. Aslında, yürüyerek gidilecek o kadar çok mesafe var ki, fakat biz biraz tembel bir toplumuz.

   

  Ne kadar zamandır düzenli spor yapıyorsunuz?

  İki yıldır düzenli olarak spor yapıyorum. Daha önce pilates yapıyordum, fakat pilates ince ve uzun bir vücuda neden oluyor. Ben zaten inceyim, o yüzden de kaslı bir vücudum olmasını tercih ediyorum. Spor programım altı ayda bir değişiyor.

   

  Daha önce ekolojik hayat üzerine programlar yaptınız. Bu programlar sizin yaşam biçiminizde neleri değiştirmeyi başardı?

  Organik ürünün ne olduğunu yaptığım programlar sayesinde öğrendim. Örneğin bir ürünün organik olması için belirli bir sertifikaya sahip olması gerekiyor. Bir ürünün üretim aşamasından satışa kadar organik halkanın bozulmamış olması önem taşıyor. Sağlıklı diye köyden tereyağı alırız; fakat köylünün yağı koyduğu kabın içinde daha öce benzin ya da başka bir madde konulmuş olabiliyor. Yıkandığında bu tehlikeli maddelerin gittiği düşünülüyor, fakat öyle olmuyor. Bu maddeler kanserojen hale gelebiliyor. Bu nedenle sertifikalı ürün alınması gerekiyor.

   

  Ev yaşamınızda nelere dikkat ediyorsunuz?

  Ekolojik yaşamla ilgili öğrendiklerimi evimde de uyguluyorum. Evde çöplerin ayrılması gerekiyor, ben de buna olabildiği kadar uymaya çalışıyorum. Tüketim toplumu olmak yerine üretim yapılmalı. Hiçbir şey yapamazsanız saksıda maydanoz yetiştirmek bile üretimdir. Bir pil, bir ton suyu kirletiyor çünkü pil yok edilemiyor. İlaçlar da aynı şekilde. Kullandığımız yağların lavabodan dökülmesi de çok zararlı. Siyah poşetler doğaya karışmıyor ve bu yüzden kullanmamak gerekiyor.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz