Ana Sayfa Röportaj Nefise Karatay: “Kimse mükemmel değil!”

Nefise Karatay: “Kimse mükemmel değil!”

 

18022014 nefisekaratay2Yemek yapıyor musunuz?

Çok nadir yemek yapıyorum. Hafta sonları arkadaşlarımla olursam, yapabilirim. Ama tek başıma olduğum zamanlarda yemek yapmayı sevmiyorum. Yanımda sevdiğim biri varsa çok güzel makarna yapıyorum. Hasta çorbası yapabiliyorum. Domatesli pilav yapıyorum. Çeşitli soslu salatalar hazırlıyorum. Ton balıklı salatam çok beğeniliyor. Salatalarımın içine çok fazla ot ekliyorum. Lezzetli, değişik şeyler yapmayı seviyorum. Bazı sebzeleri donduruyorum ve daha sonra kullanıyorum. Konserve ürün kullanmayı tercih etmiyorum.

 

Nasıl besleniyorsunuz?

Protein ağırlıklı besleniyorum ama özel takviyeler almıyorum. Kahvaltıda mutlaka su içiyorum. Sigara kullanmıyorum, çok fazla içki içmiyorum içersem de kırmızı şarap içiyorum. Güzel kahvaltı yapıyorum, öğün atlamıyorum. Şirkette çok güzel yemekler yapılıyor, öğlen tencere yemeği yiyorum. Akşamları ise tavuklu, etli salata yiyorum. Haftada iki gün yumurta yiyorum, soframda domates, peynir ve salatalığa mutlaka yer veriyorum. Diyet ürünlerini tüketmiyorum, çünkü çok sağlıklı bulmuyorum. Asitli içecek içmiyorum. Kahve sevmiyorum ama çay seviyorum özellikle de yeşil çay ile papatya çayını çok seviyorum. Organik ürünlerden kuruyemiş, kayısı ve cevizi her gün yiyorum. Çok az ama sık yemek yiyorum. Her akşam mutlaka meyve yiyorum. Canım istediğinde cips ve çikolata da yiyorum. Çünkü bir günde kilo veremediğiniz gibi bir günde kilo da alamazsınız. Kırmızı biberi çok severek tüketiyorum. Yabanmersinini, üzümü çekirdeği ile birlikte yiyorum. Vitamini bu tür doğal ürünlerle almayı tercih ediyorum.

 

Güzelliğiniz için neler yapıyorsunuz?

Organik ürünler hazırlayan biriyle çalışıyorum. Yüz bakımı ürünlerim ile şampuanım bireysel olarak hazırlanıyor. Tonik öncesinde, her sabah ve akşam gül suyu ile yüzümü siliyorum. Özel masaj hareketlerim var, onları yapıyorum. Sigara içmiyorum ve biliyorum ki, bu cildim için çok yararlı. Sigara içilen ortamlarda bulunmaktan rahatsız oluyorum. Düzenli uyku, huzurlu hayat ve iyi bir kalp de cilt için çok önemli. Bunu biliyorum ve ona göre yaşıyorum.

 

Estetik konusunda ne düşünüyorsunuz?

Estetiğe karşı değilim. Bazen yapılmaması abes olabiliyor ama bence ihtiyaç halinde mantık çerçevesinde yapılması gerekiyor. Mesela dudaklara yapılan müdahaleyi hiç beğenmiyorum, bana güzel de gelmiyor. Hepimiz yaşlanacağız ama hoş şekilde yaşlanmak ayrı bir şey.

 

“Kimi insan pozitif oluyor, kimisi de negatif. Bu negatif insanlar, ne yaparsa yapsın mutlu olamıyor. Ben, bu insanları hayatıma sokmuyorum. Bu tip insanlarla arkadaşlık etmiyorum.”

 

Vücudunuzda beğenmediğiniz bir yeriniz var mı?

Takıldığım bir yerim yok. Her halimle kendimi seviyorum. Kimse mükemmel değil, önemli olan mutlu olmak. Ancak doğum yaparsam, kilo alırsam ya da karnım sarkarsa onu estetik müdahaleyle düzelttirebilirim diye düşünüyorum.

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here