Ana Sayfa Röportaj Nefise Karatay: “Kimse mükemmel değil!”

Nefise Karatay: “Kimse mükemmel değil!”

 

18022014 nefisekaratay3Hayatınıza kimlerin girmesine izin vermezsiniz?

Kimi insan pozitif oluyor, kimisi de negatif. Bu negatif insanlar, ne yaparsa yapsın mutlu olamıyor. Ben, bu insanları hayatıma sokmuyorum. Bu tip insanlarla arkadaşlık etmiyorum. Bu konuda çok seçiciyim. Sorunlu, sıkıntılı kişilerin, daha hızlı yaşlanmamıza neden olduğunu düşünüyorum.

 

Modayı takip ediyor musunuz?

Moda diye bir şeyi alıp giymektense, iyi hissettiğin şeyi giyinmek daha önemli. İnsanın kendi tarzını yaratması gerektiğine inanıyorum. Küçük detaylarla oynamak daha doğru geliyor.

 

Bağımlı olduğunuz bir alışkanlığınız var mı ya da onsuz olmaz dediğiniz bir şeyiniz?

Hiçbir şeye bağımlı olmadım. Onsuz asla olmayacağım dediğim bir şey hiç olmadı. Onsuz olursun ve bunu öğrenirsin. Bu nedenle “onsuz olamam” dememelisiniz. Çok sevdiğiniz birini kaybettiyseniz bunun bir nedeni olduğuna inanıyorum. Bu konuda büyük laflar etmiyorum, çünkü bir gün her şeysiz kalabiliriz. Bir şeyleri çok büyütmemek gerekiyor. “Çocuğun olmadığı için böyle konuşuyorsun” diyorlar; fakat ben çocuğa da bu kadar saplantılı olunmasını çok sağlıklı bulmuyorum.

 

“Birine çok saplantılı olmanın, zaaf beslemenin kör nokta olduğunu düşünüyorum. Ne ben her şeyden daha önemliyim denmeli, ne de bir insan her şeyden daha önemli diye düşünülmeli.”

 

Sizin için aşk ne anlam ifade ediyor?

Aynı yolu yürüyebileceğim, birbirimize yaslanabileceğimiz biriyle evlilik de olur, aşk da. Dengeyi kaçırmamak gerekiyor. Birine çok saplantılı olmanın, zaaf beslemenin kör nokta olduğunu düşünüyorum. Ne ben her şeyden daha önemliyim denmeli, ne de bir insan her şeyden daha önemli diye düşünülmeli.

 

Nasıl bir âşıksınız?

Yeri geldiğinde fedakârım. Mantıklıyım, karşımdakinin yerine kendimi koyabiliyorum. Onun da doğrusu var ve bunu kabulleniyorum. Her şeyden önce karşınızdakini anlamak gerekiyor. Herkesin bir hayatı var ve herkes mutlu olmayı hak ediyor. Düşünceleri, kıyafetleri, dili, dini nedeniyle kimseyi yargılamamak gerekiyor.

 

Nilgün YILDIZ

Formsanté Dergisi Ocak 2011 sayısı

 

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here