Spordan Survivor’a süpriz isim: Nisa Bölükbaşı…

Survivor 2020’de Gönüllüler Takımı’nda yer alan sporcu kökenli isimlerden biri de Nisa Bölükbaşı. Nisa Bölükbaşı spora çok küçük yaşlarda başlayan bir isim. Adada performansıyla dikkat çeken isimlerden. Survivor’da şu ana kadar performansıyla genel tabloda 73 puanla 4. sırada. Peki, Nisa Bölükbaşı kimdir? Kaç yaşında? Hangi sporları yapıyor?

Nisa B

NİSA BÖLÜKBAŞI KİMDİR? *

Survivor yarışmacısı Nisa Bölükbaşı 21 yaşında bir öğrenci. Annesi Çekya, babası Türk vatandaşı. 2 Temmuz 1998 Prag doğumlu.

Yarışmanın sayfasında Nisa Bölükbaşı kimdir? Hangi sporları yapıyor? sorularına şu yanıt veriliyor: 3 aylıkken önce annesiyle sonra yalnız yüzmeye başladı. 6 yaşındayken Çek Cumhuriyeti’nde kulüp bünyesinde yüzüyordu. O yıl profesyonel kayak yapmaya davet edildi, ancak dağlar Prag’dan uzak olduğu için aile kabul etmedi. 8 yaşında tenis oynamaya başladı. Prag’da tenis kulübü Cibulka’da 15 yıl oynadı. 15 yaşında yüzmeyi bıraktı. Bu kez voleybola geçiş yaptı. 2018’de Çek Cumhuriyeti’nde U20 kategorisinde ikincilik elde etti. 2018’de mimarlık okumaya  başladı ve bu yüzden voleybolu bıraktı. Hobi olarak snowboard, bisiklet, kış ve yaz patenine gidiyor.

INSTAGRAM’DA NİSA BÖLÜKBAŞI *

View this post on Instagram

Last one #nbblackpower

A post shared by Nisa Bölükbaşı (@nisabolukbasi) on

Survivor’da gösterdiği performansla dikkat çeken Nisa Bölükbaşı, yarışma öncesi Instagram hesabından “Güç fiziksel yeteneklerden değil, kırılmaz iradeden gelir” mesajını paylaşmış.

Sessiz sedasız katıldığı yarışmada şimdi favoriler arasında gösteriliyor. Adadaki en genç yarışmacılardan olan Nisa Bölükbaşı Survivor’ın genel performans tablosunda 4. sırada yer alıyor. 

SURVIVOR’DA İKİ İSİM DİSKALİFİYE EDİLDİ

SURVIVOR’DA ÜNLÜLER TAKIMI *

Survivor yarışmasında Ünlüler ve Gönüllüler Takımları şu isimlerden oluşuyor:

SURVIVOR’DA GÖNÜLLÜLER TAKIMI *

2 YORUMLAR

  1. Hakan K, google’a virgül nedir? cümlenin anlamını nasıl etkiler? Bunları araştırıp sonra yorum yapmanı tavsiye ederim. 2. sözcükler aynı olduğu için ortak yazılmış.

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here