Diğer
  Ana SayfaBurçlar ve AstrolojiNisan 2023 dolunay ne zaman? Terazi dolunayı ve burçlara etkileri

  Nisan 2023 dolunay ne zaman? Terazi dolunayı ve burçlara etkileri

  -

  Doğduğumuz anda bu hayata geliş amacımızı, nasıl bir karaktere sahip olduğumuzu, en önemlisi de kaderimizi gösteren bir harita oluşuyor ve biz astrologlar buna natal harita diyoruz. Gökyüzünün anlık hareketlerini takip ederek, bizlerin yaşamına yansıması ve yorumlanması noktasında ise astrolojiden destek alıyoruz. Peki, Terazi burcunda dolunayın yansıması nasıl olacak? Terazi burcunda gerçekleşecek dolunaya ait enerjileri ve bunun burçlara olan etkilerini Astrolog Funda KOÇ FormSante okuyucuları için kaleme aldı. İşte Nisan 2023 dolunay ve detayları…

  NİSAN 2023 DOLUNAY NE ZAMAN?

  6 Nisan tarihinde Türkiye saatiyle saat 07:34’te 16° Terazi burcunda bir dolunay meydana gelecek.

  Nisan 2023 dolunay

  TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY VE ETKİLERİ

  Bu dolunay finans ve ilişki konularına odaklanmamıza sebep olacaktır. Bireysel olarak hayatımızı ve ilişkilerimizi derleyip toplamak yönünde yoğun bir güdü duyarken, arkamızdan dönen dolapların açığa çıkmasına sebep olacak bir dolunay bizleri bekliyor olacak. İlişkileri ve para piyasalarını dalgalandıracak olan bu dolunay bazılarını ise ciddi anlamda yaralayacaktır. Fakat Jüpiter ile beraber çalışacak olan dolunayda aynı zamanda ilahi şansı da bizler için beraberinde getiriyor. Farkında olmasak da  üzülüp yıpranmamıza sebep olan hemen her konuda bizi ilahi olarak koruyan şanslı bir dolunay  ile karşı karşıya olacağız. Bu dolunay ile bir çok okurum ciddi anlamda şifalanacak dersem sanırım yanlış olmaz.

  ‘BIRAKAMADIKLARIMIZI BIRAKACAĞIZ’

  Bizi yaralayan ve aslında bırakmamız gerektiğini bildiğimiz halde bir türlü bırakamayıp, sıkı sıkıya tutunduklarımızı bu defa bırakmamıza vesile olacak bir dolunay ile karşı karşıyayız. Son dönemlerde çevrenize şöyle bir  baktığınızda çok ciddi kadersel dönüşümlerin yaşandığı hayatları, birçok insanın hayatında ciddi yol ayrımları yaşandığını görebilirsiniz, işte 2023 yılı değişim dönüşüm yılı demiştik ki daha yılın başında bir çok kişinin hayatında köklü değişimler başladı bile. Bu dolunay ise belki bizim farkında olduğumuz, belki de duyduğumuz, gördüğümüz ve fakat ısrarla yok saymaya çalıştığımız her konuyu hayatımızın gerçeği haline getirmeye hazırlanıyor.

  - Advertisement -

  ‘İÇSEL OLARAK KENDİMİZLE HESAPLAŞACAĞIZ’

  Terazi burcu diplomasi, adalet, denge, kadınlar ve sanatla ilgili olduğundan kolektif alanda özellikle bu bahsettiğim konulara dair bazı gelişmeler söz konusu olacaktır. Haritada anın yükseleni boğa burcu olduğundan, aslında sıkı sıkıya sahip olunan ve değiştirmemek adına direnç gösterdiğimiz her konunun sistemsel olarak değiştirileceği zamanlar şeklinde yorumlanabilir. Tüm kolektif de bazı yol ayrımlarının ardından, hayatların yeni bir yöne evrilmesine şahit olacağız. Bu dolunay ile bu yeni yolda kendi güvenliğimizi sorguladığımız zamanlar bizleri bekliyor olacaktır. İçsel olarak kendimizle hesaplaşacağımız, acaba doğru mu yapıyorum? sorusunu sık sık kendimize soracağımız bir süreç yaşayabiliriz.

  DOLUNAY VE SAĞLIK SORUNLARI

  Bireysel hayatlarımızda bazı sağlık sorunları gündeme gelebilir. Bu dolunay ile birlikte idrar yolu, böbrek ve damar hastalıklarına karşı dikkatli olmakta fayda olacaktır. Ülkemiz açısından özellikle siyasi arenayı ve muhalefet ve iktidar arasındaki ilişkileri ön plana çıkaran bir dolunay yaşayacağız. Bazı kurumlarda yönetici pozisyonda olan insanların değişimine tanıklık edebiliriz. Tarım, inşaat, madenlerimiz ve mahkemelerİn yanı sıra polis ve ordu ile ilgili gündemler söz konusu olabilir.

  DEPREM HAREKETLİLİĞİ DEVAM EDECEK

  Dolunaya ait haritayı incelendiğimde ne yazık ki, toplumun tansiyonunun giderek yükseleceğini ve belki de inanç konularına bağlı bazı gerginliklerin yaşanacağını söyleyebilirim. İç güvenliği ilgilendiren, asker ve polisin müdahil olacağı birtakım gelişmeler söz konusu olabilir. Yine üniversiteler, üniversite öğrencileri, ön planda olabilir. Rektörler ve yüksek öğretimde söz sahibi olan insanlara karşı protestolar, gerginlikler gündeme gelebilir. Gene Dolunay’a ait astrolojik haritalar incelendiğinde özellikle patlamalar ve yangınlara karşı dikkat edilmesi gereken bir süreç bizleri beklemekte. Gerek dünya gerekse ülke genelinde deprem hareketliliği ise devam edecektir. Kadın cinayetleri ya da kadına şiddet olayları yine bu dolunayda ne yazık ki artış gösterebilir ve gündeme gelebilir.

  TERAZİ DOLUNAYI VE BURÇLARA ETKİLERİ

  Koç ve Yükselen Koç:

  Bu dolunay ile beraber evlilik ve eş konularında bazı netleşmeler yaşayacaksınız. Anlaşmalar ve davalar yine bu süreçte tamamlanma evresine girebilir, çocuğu olan okullarımız ise bu dolunay ile beraber çocuklarının eğitim hayatına dair bazı kararlar alabilirler.

  Boğa ve yükselen boğa:

  Bu dolunay sizleri günlük işleriniz ve çalışma hayatınız alanında bazı kararlar almaya itebilir. Yine bu dolunayla beraber ufak tefek sağlık problemleri gündeminiz meşgul edebileceği gibi varsa küçük dostunuz onun sağlık sorunlarına dair bazı masraflarda bulunmak durumunda da kalabilirsiniz.

  İkizler ve yükselen ikizler:

  Bu dolunay sizleri aşk ve ilişkiler konusunda bazı kararlar almaya itecek diyebilirim. Çocuğunuzun eğitim konuları, veya hobilerinize dair bazı eğitimler almak isteyebilirsiniz. Bazı seyahatler yine bu dolunayla beraber gündeminize gelebilir. Ancak özellikle ilişkiniz açısından dikkatli olmanız gereken bir dolunay sizleri bekliyor.

  Yengeç ve yükselen Yengeçler:

  Bu dolunay sizlere ev ve aile konularında etkisi altına almaya hazırlanıyor. Evinizde bir tadilatın tamamlanma durumu söz konusu olabileceği gibi, bazı okurlarım bu dolunay ile beraber kendi aile düzenini kurma noktasında bazı kararlar alabilir. Annenizin sağlık konuları da gündeminizi meşgul edebilir.

  Aslan ve yükselen aslanlar:

  Bu dolunay sizleri iletişim ve eğitim konularında bazı netleşmeler yaşamaya itecektir. Kardeşler, kuzenler ve kısa mesafe yolculukları ile ilgili belirsizlikler ve kaoslar bu dolunay ile ortadan kalkacaktır. Bazı proje ya da kitap yazan okurlarım bu süreçte çalışmalarını tamamlama fırsatı elde edebilirler.

  Başak ve Yükselen Başak:

  Bu dolunay sizlerin maddi ve manevi kazanımlarınız konusunda netleşme yaşamanıza sebep olacaktır. Verilmiş borçları tahsil edebilir ve mevcuttaki gelirinizi bir alana yatırma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bir süredir belirsizlik içinde olduğunuz maddi konularda artık netleşmeler yaşayarak beklediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

  Terazi ve yükselen teraziler:

  Bu dolunay sizin kendinize dair bazı kararları almanıza ve dış görünüşünüz adına bazı estetik dokunuşlar yaptırma ihtiyacı duyabileceğiniz bir dolunay olacaktır. Kendinizi dışarıya ifade ederken daha özgüvenli ve kendinizi daha ön plana alarak ifade ettiğinize şahitlik edebilirsiniz.

  Akrep ve yükselen akrepler:

  Bu dolunay sizin biraz kabuğuna çekilmenize sebep olurken, bilinçaltı konularınızı ve korkularınızı tetikleyecek diyebilirim. Bazı zorluklar, kaygılar ve bağımlılıklar bu dolunayın sizler için en belirgin konuları arasında yer alıyor. Kendinizi bir süre dış dünyadan izole etmek isteyebilirsiniz.

  Yay ve yükselen yaylar:

  Bu dolunay sizlerin arkadaş çevrenizde ve sosyal gruplarınızda bazı yapılanmalara gideceğiniz zamanları gösteriyor. Arkadaşlarınızla süregelen problemler bu dolunayla birlikte çözüme ulaştırılabilir ve arkadaşlarınızın sizin için söyledikleri ile yüzleşebilirsiniz.

  Oğlak ve yükselen Oğlaklar:

  Bu dolunay sizlerin kariyer alanında, sosyal statünüzde bazı değişiklikleri beraberinde getirebilir. babanızın sağlık problemleri sebebiyle bazı harcamalar yapmak durumunda kalabilir Buda sizin bütçenizin biraz sarsılmasına sebep olabilir. Ancak kariyer alanında beklediğiniz haber belki de bu dolunay ile kapınızı çalacak diyebilirim.

  Kova yükselen kovalar:

  Bu dolunay yurtdışı konularını sizlerin gündemine taşıyacak ve süregelen eğitimi olan okurlarım ise bu dolunay ile beraber bazı tamamlamalar yaşayacaklar. Belki de bir çok okurum yurtdışı eğitimi için gerekli girişimlerde bulunabilirler. Mahkeme veya süregelen hukuksal konularda bu dolunayla beraber tamamlanma yaşayabilirsiniz.

  Balık ve yükselen balıklar:

  Alacak konuları, borçlar, nafakalar, kredi, vergi, Miras konularında süregelen belirsizlikler bu dolunayla beraber netliğe kavuşacak diyebilirim. Başkasından beklediğiniz paralar konusunda bazı gelişmeler olacak ve belki de bir süredir tahsil edemediniz paraları tahsil edebilirsiniz. Yine bu süreçte bazı okurlarım ameliyat kararı alabilirler.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz